Huawei Engellere İnat Büyümeyi Sürdürüyor

Blogolik Yazar tarafından 30 Mart 2019 tarihinde yazılmıştır.

Huawei özellikle de Donald Trump ambargolarına rağmen yoluna emin adımlarla ilerlemeye devam ediyor.

Donald Trump‘ın Huawei ürünlerine koyduğu “gayri resmi” ambargo ve aralarında Amerika ve Avustralya’nın da olduğu birçok ülkenin 5G altyapısında Huawei ürünleri kullanmayacağını açıklaması keyifleri kaçırsa da bugün gelen yıl sonu raporları Huawei tarafında yüzleri güldürdü.

Öncelikle Çinli üreticinin 2019 hedeflerini söyleyelim. Huawei geçtiğimiz yıl 200 milyon telefon barajını geçti ve bu yıl için 250 milyon gibi bir hedefle yola çıktı. Bu rakamları bu yıl bulabilir mi bilemiyoruz zira Çin’de karşısında Xiaomi ve Oppo sürekli olarak güç kazanıyor. Hatta yapılan yorumlara göre Huawei & Honor ortaklığı bu yıl Oppo‘nun gerisinde kalacak. Bu gerçek olur mu bilemiyoruz ama Huawei 2018 yılında 107 milyar dolar gelir elde etti ve %45’lik bir büyüme ile karlılığını da 8,8 milyar dolara çıkardı.

2019 yılında Huawei sahibinin kızının hapis durumu ve 5G yapılanmaları ile ilgili projelerin devamı Huawei’nin başarısında büyük bir etki yapacak diye düşünüyoruz. Bakalım önümüzdeki süreçte neler yaşanacak?

1 sene önce yazılmıştır.
EtiCanlar:
"Huawei Engellere İnat Büyümeyi Sürdürüyor" bu yazı 30 Mart 2019 tarihinde saat 22:35 sularında "Haber" kategorisinde yayınlanmış olup "Blogolik Yazar" tarafından yazıldığı sanılmaktadır..Ve sayaçların yaptığı açıklamaya göre 4 kere okunduğu söylenmektedir..Ayrıca Henüz yorum yazılmamış bir konudur
  • FriendFeed'de Paylaş
  • Facebook'ta Paylaş
  • Twitter'da Paylaş
  • Bu Yazı Hakkında Birşeyler Demek İstermisiniz?

    Her Hakkım Saklıdır®™ Ben Bile Bulamadım :)