Huawei Çin Pazarında Bir Başarı Daha Yakaladı

Blogolik Yazar tarafından 30 Ocak 2020 tarihinde yazılmıştır.

Akıllı telefon sektöründe giderek daha da büyüyen Huawei’nin şimdi bir başarıya daha ulaştığı ortaya çıktı.

Huawei ve Amerika arasında yaşananlardan sonra Google desteksiz ilk amiral gemisi modeli Mate 30 Pro‘yu pazara sunmak zorunda kalan Huawei için kötü günler 2020‘de de devam edecek gibi görünüyor. Zira Amerikan Hükumeti Huawei‘ye karşı yaptırımların artarak devam edeceğini açıklarken İngiltere gibi Avrupa’nın en önemli devletlerinden birisi de Huawei 5G ürünlerini ülkesinde kullanacağını açıklıyor. Huawei Çin pazarının küçülmesine rağmen büyümeye devam ediyor.

Bugün Canalyst analiz firması Çin pazarındaki 2019 son çeyrek raporlarını yayınladı. Bu raporlara son çeyrekte %15 ve toplamda da %7’lik bir gerileme söz konusu. Buna rağmen Huawei son çeyrekte Çin’de 33.3 milyon sevkıyata ve% 39 pazar payına sahip olmayı başardı. OPPO 14 milyon adet satış ve %16,4 pazar payı ile ikinci sırayı korudu. Vivo, 13.1 milyon sevkiyat ve %15.4 pazar payı ile üçüncü sırada yer aldı. Apple, 10.1 milyon satış ve %11.8 pazar payı ile dördüncü sırada yer alırken, onu 8.1 milyon sevkiyat ve %9.5 pazar payı ile Xiaomi takip ediyor. Bakalım ilerleyen süreçte ne gibi gelişmeler meydana gelecek?

8 ay önce yazılmıştır.
EtiCanlar:
"Huawei Çin Pazarında Bir Başarı Daha Yakaladı" bu yazı 30 Ocak 2020 tarihinde saat 22:33 sularında "Cep Telefonları" kategorisinde yayınlanmış olup "Blogolik Yazar" tarafından yazıldığı sanılmaktadır..Ve sayaçların yaptığı açıklamaya göre 4 kere okunduğu söylenmektedir..Ayrıca Henüz yorum yazılmamış bir konudur
  • FriendFeed'de Paylaş
  • Facebook'ta Paylaş
  • Twitter'da Paylaş
  • Bu Yazı Hakkında Birşeyler Demek İstermisiniz?

    Her Hakkım Saklıdır®™ Ben Bile Bulamadım :)