Huawei Akıllı Telefon Kategorisinde Bir Büyük Başarıyı Daha Egale Etti

Blogolik Yazar tarafından 15 Haziran 2020 tarihinde yazılmıştır.

Huawei şirketi akıllı telefon kategorisindeki iddiasını giderek daha da artırıyor. İşte son veriler…

Nisan 2020 itibariyle dünyanın en büyük akıllı telefon üreticisi olan Huawei, Güney Kore‘li rakibi Samsung‘un %17‘lik pazar payını %19‘luk pazar payı ile geride bırakmayı başardı. Yani pazardaki akıllı telefonların %19’unu oluşturan Huawei, ilk defa böyle bir konuma yükselebildi. Bu yükselişin sebebini ise ABD-Huawei gerilimine bağlayan yetkililer, özellikle Çin pazarında halkın ABD’yi boykot ederek Huawei ürünlerini tercih ettiklerini belirtiyor. Mevcut durumlarda da dünyanın en büyük pazarı olan Çin, halkıyla birlikte üreticiyi rakiplerinin üstüne; zirveye taşıyor.

Aynı zamanda bu başarının dünyada mevcudiyetini koruyan Koronavirüs pandemisine de bağlayan yetkililer, mevcut durumun Samsung cephesinde büyük bir daralmaya yol açtığını söyledi. Bu da Çinli teknoloji devi Huawei’nin dünyanın en büyük pazarında artan kitlesi ile birleşince akıllı telefon pazarının zirvesi Çinlilere kalmış oldu. Hindistan, Güney Amerika ve Avrupa gibi pazarlarda düşüş yaşayan Samsung’un ise, virüs sonrası dönemde tekrar toparlanması öngörülüyor. Bakalım ilerleyen süreçte ne gibi gelişmeler yaşanacak? Bekleyip göreceğiz.

3 ay önce yazılmıştır.
EtiCanlar:
"Huawei Akıllı Telefon Kategorisinde Bir Büyük Başarıyı Daha Egale Etti" bu yazı 15 Haziran 2020 tarihinde saat 22:15 sularında "Cep Telefonları" kategorisinde yayınlanmış olup "Blogolik Yazar" tarafından yazıldığı sanılmaktadır..Ve sayaçların yaptığı açıklamaya göre 8 kere okunduğu söylenmektedir..Ayrıca Henüz yorum yazılmamış bir konudur
  • FriendFeed'de Paylaş
  • Facebook'ta Paylaş
  • Twitter'da Paylaş
  • Bu Yazı Hakkında Birşeyler Demek İstermisiniz?

    Her Hakkım Saklıdır®™ Ben Bile Bulamadım :)