HTC, 2019’u Kaosla Kapattı

Blogolik Yazar tarafından 8 Ocak 2020 tarihinde yazılmıştır.

HTC markasının 2019 yılında elde ettiği gelirin azlığı dikkat çekiyor. İşte detaylar…

Bir zamanların “en kral” telefonlarını üreten HTC, son yıllar da ki yanlış politikaları sebebiyle bu yıl büyük bir küçülme yaşadı. Özellikle 2010 ve 2011 yıllarında akıllı telefon satışında zirveleri kovalayan firma, büyük bir hızla pazarda ki desteğini ve kullanıcısını kaybetti. HTC 2019 yılını yine büyük bir hayal kırıklığı ile kapattı.

Durum o kadar kötü ki, açıklanan rakamlara göre HTC son 19 yılın en düşük gelirini elde etti. Yıllık %57.82’lik bir düşüş yaşayan Tayvan merkezli firma, 2017′de ki cirosuna bakıldığında ise %87’lik bir düşüş yaşamış durumda. Hatta çıkan haberlerde Apple’ın iki haftada AirPods’dan elde ettiği gelirin, HTC’nin 2019 yılında elde ettiği gelirden daha fazla olduğu belirtiliyor. Bu durum HTC açısından işlerin ne kadar vahim seyrettiğini gözler önüne seriyor.

9 ay önce yazılmıştır.
EtiCanlar:
"HTC, 2019’u Kaosla Kapattı" bu yazı 8 Ocak 2020 tarihinde saat 20:49 sularında "Cep Telefonları" kategorisinde yayınlanmış olup "Blogolik Yazar" tarafından yazıldığı sanılmaktadır..Ve sayaçların yaptığı açıklamaya göre 6 kere okunduğu söylenmektedir..Ayrıca Henüz yorum yazılmamış bir konudur
  • FriendFeed'de Paylaş
  • Facebook'ta Paylaş
  • Twitter'da Paylaş
  • Bu Yazı Hakkında Birşeyler Demek İstermisiniz?

    Her Hakkım Saklıdır®™ Ben Bile Bulamadım :)