Honor 20S Yurt Dışında Daha Düşük Bir İşlemci Kullanıyor

Blogolik Yazar tarafından 16 Kasım 2019 tarihinde yazılmıştır.

Honor’ın yeni telefonu 20s, Çin dışında daha farklı bir işlemciyle satılacak. Bunun nedeni ise oldukça bariz.

Eylül başında tanıtılan süper orta segment telefon Honor 20s iki aylık süreinin ardından Çin dışına çıktı. Ancak bunun birlikte bir Huawei / Honor telefon daha küresel çapta bir kez daha Amerikan Hükümeti’nin yaptırımlarından etkileniyor.

Huawei’in amiral gemi işlemcilerde olduğu gibi 7nm üretim sürecine sahip olan sekiz çekirdekli işlemci çipi Kirin 810 pek çok performans testinde kendi segmentinin en iyi olduğunu defalarca ispatladı. Gelin görün ki bu işlemci Google tarafından lisanslanmadığı için küresel çapta henüz kullanıma sunulamadı.

Huawei de akıllı telefonlarında Google uygulamalarına yer verebilmek için bazı telefonları Çin dışına çıkarırken Kirin 810 yerine daha önce onay almış olan Kirin 710 işlemcisini kullanmak zorunda kaldı.

Benzer süreç şimdi Honor20s için de işliyor. Telefon, Çin dışına Kirin 710 işlemcisiyle çıktı. Yine 19 Kasım’da ülkemize giriş yapacak olan Honor 9X modelinde de Kirin 810 yerine Kirin 710 kullanılacak. Bu durum üründen nispeten daha az performans elde edilmesine neden olacak.

1 sene önce yazılmıştır.
EtiCanlar:
"Honor 20S Yurt Dışında Daha Düşük Bir İşlemci Kullanıyor" bu yazı 16 Kasım 2019 tarihinde saat 22:35 sularında "Cep Telefonları" kategorisinde yayınlanmış olup "Blogolik Yazar" tarafından yazıldığı sanılmaktadır..Ve sayaçların yaptığı açıklamaya göre 5 kere okunduğu söylenmektedir..Ayrıca Henüz yorum yazılmamış bir konudur
  • FriendFeed'de Paylaş
  • Facebook'ta Paylaş
  • Twitter'da Paylaş
  • Bu Yazı Hakkında Birşeyler Demek İstermisiniz?

    Her Hakkım Saklıdır®™ Ben Bile Bulamadım :)