Hmhs Britannic Nedir?

Blogolik Yazar tarafından 25 Nisan 2016 tarihinde yazılmıştır.

Hmhs Britannic Nedir?

HMHS Britannic Nedir? Diye inceleyecek olursak,  HMHS Britannic büyük sınıf bir yolcu gemisidir.  Bu yolcu gemisini aynı zamanda Titanic ve Olympic gemilerini üreten White Star Line firması üretilmiştir.

Olympic gemisi 1. dünya savaşı sırasında Eylül 1911 de H. M. K Hawkw adlı savaş gemisiyle çarpışarak ağır bir yara almıştır. Titanic gemisi ise nisan 1912 de bir buzdağına çarparak batmıştır.  Bu iki gemiden sonra White Star Line firması diğerleriyle tıpatıp aynı olan ama en genişi olan Britannic tasarlanma sebebi yolcu gemisi olarak değil hastane gemisi olaraktır.

Ancak bu geminin sonu da diğer 2 örneği gibi farklı olmamıştır.  21 Kasım 1916 da 6. seferini Çanakkale de yaralanan İngiliz askerlerini almak için yaparken Yunanistan ın kea adası açıkların da bulunan mayın tuzağına çarpmıştır.  Çarpmanın ardından yaklaşık 1 saat sonra batmıştır.  Britannic te kazanın olduğu sırada 1066 kişi mevcuttur. Bu mevcutun 860 ı mürettebat ,  300 ü yaralı 489 u ise hastane çalışanıydı.  Ancak 30 kişi hayatını kaybetti diğerleri kurtarıldı.  Ancak Titanic te kayıp sayısı 1500 ü geçmiştir.

3 sene önce yazılmıştır.
"Hmhs Britannic Nedir?" bu yazı 25 Nisan 2016 tarihinde saat 21:26 sularında "Faydalı Bilgiler" kategorisinde yayınlanmış olup "Blogolik Yazar" tarafından yazıldığı sanılmaktadır..Ve sayaçların yaptığı açıklamaya göre 149 kere okunduğu söylenmektedir..Ayrıca Henüz yorum yazılmamış bir konudur
  • FriendFeed'de Paylaş
  • Facebook'ta Paylaş
  • Twitter'da Paylaş
  • Bu Yazı Hakkında Birşeyler Demek İstermisiniz?

    Her Hakkım Saklıdır®™ Ben Bile Bulamadım :)