Hizmet Sektöründe Çalışmak İstesem ?

Blogolik Yazar tarafından 5 Haziran 2016 tarihinde yazılmıştır.

Hizmet Sektöründe Çalışmak İstesem ?

İnsanlık tarihinin gelişim süreçleri incelendiğinde, işbölümü kaçınılmaz bir ilişki biçimi olarak karşımıza çıkar. Hem tarımla uğraşıp, hem çalışıp, çocuklarımıza eğitim verip, yaşadığımız binayı onaramayız. Bu durumda uzmanlaşmış sektörlerden yardım talep ederiz. Hizmet sektörü günümüz modern çağda en çok başvurulan sektördür.

Hizmet sektörü günümüzde en büyük sektördür. Bu sektörde hizmet bireylere aktarılmaktadır. İnsanın komplike yapısından kaynaklanabilecek sorunlara karşı hizmet sektörü zorluklar yaşamaktadır. Karşılaşabilecekleri sayısız olasılıkta durum mevcuttur. Soru şudur: Hizmet ehli nasıl olmalıdır? İnsanlara bu hizmeti verecek personellerin karakter, nitelik ve yetenekleri ne düzeyde nasıl olmalı sorusu çok mühimdir. Her şeyden önce şunun anlaşılması gerekir. her sektördeki personeller farklı işleri yapsalar da özetle hepsi bir toplumsal döngünün parçasıdır ve işlerini en iyi şekilde yaptıklarında bu döngü sağlıklı bir şekilde devam edecektir. Gerekli ilk done sanıyorum ki budur. İkinci olarak yapılan araştırmalar sonrası prezantabl, olunmalı analitik düzeyinin iyi olması ve iletişim becerileri hizmet ehlinin aranan en büyük özelliklerindendir. Kriz anında krizi yönetebilen, sabırlı kurumunu temsil edebilen bireyler hizmet sektörlerinin bir numaralı personelleridir.

Özetle hizmet ehli günümüzde yaşamda çok önemli yer tutan bir durumdadır. Hizmet ehli nasıl olmalı sorusu günümüzde bu sektörle uğraşan tüm şirketlerinin temel sorusudur. Bununla alakalı grup çalışmaları, personelin eğitim durumu dahi etkili bir faktör olabilmektedir. Günümüz toplum bilimcileri de bu konuda pek çok araştırma yapmaktadırlar. Toplumsal faydanın bilincinde olan, iletişim becerileri yetkin, prezantabl, gruba uyumlu bireyler zannımca hizmet sektörünü çok iyi yerlere taşıyabilirler.

4 sene önce yazılmıştır.
"Hizmet Sektöründe Çalışmak İstesem ?" bu yazı 5 Haziran 2016 tarihinde saat 22:45 sularında "Yaşam" kategorisinde yayınlanmış olup "Blogolik Yazar" tarafından yazıldığı sanılmaktadır..Ve sayaçların yaptığı açıklamaya göre 67 kere okunduğu söylenmektedir..Ayrıca Henüz yorum yazılmamış bir konudur
  • FriendFeed'de Paylaş
  • Facebook'ta Paylaş
  • Twitter'da Paylaş
  • Bu Yazı Hakkında Birşeyler Demek İstermisiniz?

    Her Hakkım Saklıdır®™ Ben Bile Bulamadım :)