HippocrApp Uygulaması Doktorlar Arasında Etkileşimi Sağlıyor

Blogolik Yazar tarafından 27 Eylül 2018 tarihinde yazılmıştır.

Doktorların birbirleriyle etkileşim kurabilmesi için geliştirilen HippocrApp uygulaması, mobil dünyada son zamanların en çok dikkat çeken uygulamalarından biri olacak gibi gözüküyor.

HippocrApp , hekimler arasında konsültasyon ve iletişimi sağlamak amacıyla iOS, web, Android ortamlarında geliştirilen, tıp ve diş hekimliği sektöründe hizmet veren tüm hekimlerin tıbbi iletişim sorunlarına çözüm olacağı öngörülen bir platform.

Sağlık alanında ‘iletişim’ denilince genellikle akıllara hasta ile hekim arasındaki iletişim gelir. Fakat hekim ile hekim arasındaki ilişkinin de ne kadar önemli, dolayısıyla gerekli olduğu gözden kaçar. Hastanın tedavisinde kilit rol oynayabilecek öneme sahip bu iletişimde hız ve bilgilerin doğru iletilmesi gerekir.

Bu süreçte kaybedilecek zaman yoktur ve hata kabul etmez. Hekimlerin özellikle karar veremediği vakalarda, teşhis ya da tedavide zorlanılan durumlarda kendi meslektaşlarına danışmalarının, fikir alışverişinin olağan olduğunu belirten Genel Cerrah Opr. Dr. Fahri Yılmaz uygulama sayesinde hekimlerin bilgiye ve tecrübeye ulaşmalarını kolaylaştırmayı amaçlıyor. Hekimler farklı branşlar altında, vakalarını yazı, fotoğraf ya da video kullanarak diğer meslektaşlarına sunarak, yardım ve görüş alabiliyor.

Uygulamanın doktorlar arasındaki bu iletişimi sağlaması, tıp dünyası açısından önemli bir fayda sağlayacak gibi gözüküyor.

2 sene önce yazılmıştır.
EtiCanlar:
"HippocrApp Uygulaması Doktorlar Arasında Etkileşimi Sağlıyor" bu yazı 27 Eylül 2018 tarihinde saat 22:11 sularında "Cep Telefonları" kategorisinde yayınlanmış olup "Blogolik Yazar" tarafından yazıldığı sanılmaktadır..Ve sayaçların yaptığı açıklamaya göre 19 kere okunduğu söylenmektedir..Ayrıca Henüz yorum yazılmamış bir konudur
  • FriendFeed'de Paylaş
  • Facebook'ta Paylaş
  • Twitter'da Paylaş
  • Bu Yazı Hakkında Birşeyler Demek İstermisiniz?

    Her Hakkım Saklıdır®™ Ben Bile Bulamadım :)