Hindiba Çayı Nasıl Hazırlanıyor?

Blogolik Yazar tarafından 21 Ağustos 2017 tarihinde yazılmıştır.

Hindiba Çayı Nasıl Hazırlanıyor?

Anında zihin açan ve hastalıklar karşısında güçsüz düşen vücudunuzu güçlendirecek olan maddelere sahip hindiba çayını hazırlaması da oldukça kolay. Öncelikle 2 tatlı kaşığı kurutulmuş hindiba köklerine sahip olmanız gerekiyor. Bu kökleri bir cezveye koyup üzerine de 1 bardak su ekleyip kaynatıyorsunuz. Kaynama olayı sonlanınca ocağınızın altını kapatıp, 5 dakika gibi kısa bir süre için dinlenmeye bırakmalısınız. En son adım da süzüp, yemeklerden önce tüketebilirsiniz.

Hindiba bitkisinin bu kökleri kanınızla doğrudan etkileşime girdiği için, kanın daha doğru ve etkili bir şekilde vücut içinde dolaşmasını sağlar. Kan temizleyici özelliğinin yanında sindirime de yardımcı olur. Ayrıca hiçbir yan etkisi bulunmaması, hindiba çayının bir diğer güzel özelliğidir.

Ani bir hastalık karşısında, yorgun düşen vücudunuzu hindiba bitkisi ile canlandırabilirsiniz. Vücudunuzun ihtiyaç duyduğu maddeleri adeta bir vitamin şeklinde size verdiği için, iyileşme hızınız oldukça gelişecektir. Antioksidan özelliği olan çayı ise hem değişik bir damak tadına hitap ediyor, hem de sizi hastalıklardan kurtarıyor.

3 sene önce yazılmıştır.
"Hindiba Çayı Nasıl Hazırlanıyor?" bu yazı 21 Ağustos 2017 tarihinde saat 21:12 sularında "Faydalı Bilgiler" kategorisinde yayınlanmış olup "Blogolik Yazar" tarafından yazıldığı sanılmaktadır..Ve sayaçların yaptığı açıklamaya göre 62 kere okunduğu söylenmektedir..Ayrıca Henüz yorum yazılmamış bir konudur
  • FriendFeed'de Paylaş
  • Facebook'ta Paylaş
  • Twitter'da Paylaş
  • Bu Yazı Hakkında Birşeyler Demek İstermisiniz?

    Her Hakkım Saklıdır®™ Ben Bile Bulamadım :)