HGS Cezaları Silinecek mi ?

Blogolik Yazar tarafından 30 Ocak 2016 tarihinde yazılmıştır.

HGS Cezaları Silinecek mi ?

Arkadaşlar bildiğiniz gibi geçtiğimiz günlerde gündeme gelmiş ve bir çok kişinin mağdur olduğu HGS cezaları yeniden mi yapılandırılacak ? Cezalar yeniden mi hesaplanacak yanlış kesilen cezalar silinecek mi? Hepsine göz atalım.

ULAŞTIRMA, Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Binali Yıldırım, Hızlı Geçiş Sistemi’nde (HGS) vatandaşın lehine bir düzenleme yapılacağını belirterek, “Yakın zamanda çıkaracağız. Bu cezalarda ciddi bir rahatlama olacak. Her cezalı geçiş SMS ile bildirilecek” dedi. Yıldırım, PTT’nin bankalarla anlaşma yaparak, eksi bakiyeye sahip kredi kartı olan sürücülerin cezaya düşmelerinin de önleneceğini kaydetti.

ÖDETMİYORUZ
Plakalardan kaynaklanan yanlış cezalardan dolayı bir çok insan madur oldu bildiğiniz gibi. Ama yapılan açıklamada bu tür cezaların tespit edilip ödetilmeyeceği konusunda söz verildi. Olayın bir vidadan kaynaklı olduğunu ve sıfırların ortasına gelecek vidanın rakamın 8 okunmasını yine aynı şekilde bazı rakamların farklı okunmasından dolayı alakasız kişiler belki de hiç gitmedikleri yerde ceza yemiş oluyor.  Yıldırım, bu tarz bir hatadan ötürü hiç alakası olmadığı halde kendisine ceza gelen araç sahipleri için ise, ”Bu hataların bedelini vatandaşa ödetmiyoruz. Bu tespit ediliyor.” dedi.

5 sene önce yazılmıştır.
"HGS Cezaları Silinecek mi ?" bu yazı 30 Ocak 2016 tarihinde saat 19:46 sularında "Haber" kategorisinde yayınlanmış olup "Blogolik Yazar" tarafından yazıldığı sanılmaktadır..Ve sayaçların yaptığı açıklamaya göre 197 kere okunduğu söylenmektedir..Ayrıca Henüz yorum yazılmamış bir konudur
  • FriendFeed'de Paylaş
  • Facebook'ta Paylaş
  • Twitter'da Paylaş
  • Bu Yazı Hakkında Birşeyler Demek İstermisiniz?

    Her Hakkım Saklıdır®™ Ben Bile Bulamadım :)