Hangi Besinler İştah Keser?

Blogolik Yazar tarafından 9 Mart 2017 tarihinde yazılmıştır.

Hangi Besinler İştah Keser?

Hangi besinler iştah keser konusuna hâkim olursanız gün içinde yediğiniz bir yemek ile açlığınızı unutabilirsiniz. Ve bu da acıkmanızı engellemiş olur.

Beslenme uzmanları hangi besin iştah keser konusunda ayrıntılı bir çizelge sunarlar. Her uzman farklı bir fikre sahip olduğu için çok ayrıntılı, uzun ve can sıkıcı listeler sunarlar. Bu durumda bir uzman bir yiyeceği iştah açıcı buluyorsa diğer bir uzman ise o yiyeceğin tok tutacağı hakkında bilgi verir.

Ancak kendiniz bir beslenme listesi çıkararak doğru bir sonuca ulaşılabilirsiniz. Burada asıl dikkat edilecek şeylerden biri kan şekerinin sabit tutulmasıdır. Böylece kan şekerini sabit tutan besinler yemek diyette başarıyı elde etmeyi sağlar.

Örneğin yağsız et gibi, yumurta gibi gıdaların sindirilmesi 2,5-3 saat kadar sürebilir. Bu nedenle de yoğun proteinli gıdaların sindirilirken harcandığı enerji aldığımız enerjiden yüksek olduğu için yemek yiyerek de zayıflamamıza neden olacaktır.

Ancak atlanmaması gereken bir durumda bol bol su tüketilmesidir. Uzun sürede sindirilen gıdalar çok fazla su istedikleri için günlük en az 2-2,5 litre su tüketilmesi gerekir.

2 sene önce yazılmıştır.
"Hangi Besinler İştah Keser?" bu yazı 9 Mart 2017 tarihinde saat 22:04 sularında "Faydalı Bilgiler" kategorisinde yayınlanmış olup "Blogolik Yazar" tarafından yazıldığı sanılmaktadır..Ve sayaçların yaptığı açıklamaya göre 33 kere okunduğu söylenmektedir..Ayrıca Henüz yorum yazılmamış bir konudur
  • FriendFeed'de Paylaş
  • Facebook'ta Paylaş
  • Twitter'da Paylaş
  • Bu Yazı Hakkında Birşeyler Demek İstermisiniz?

    Her Hakkım Saklıdır®™ Ben Bile Bulamadım :)