Hamilelikte Tüketilmemesi gereken Besinler

Blogolik Yazar tarafından 18 Haziran 2017 tarihinde yazılmıştır.

Hamilelikte Tüketilmemesi gereken Besinler

Hamilelik Dönemleri Kadınların Yaşamlarında çok dikkat etmesi gereken dönemlerdendir.Bu Dönemde Yedik Ve İçtiklerimize Çok dikkat etmemiz gerekiyor.Bu dönemde Hepimizin de tahmin edebileceği gibi sigara ve alkol’den kesinlikle uzak durulması gerekiyor.Hamilelik döneminde tüketilmemesi gereken başlıca yiyecekler cips ve kızartmalar,Fazlasıyla tüketilen şekerli yiyecek ve içecekler,az miktarda olmak koşuluyla çay ve kahve,Çiğ tüketilen pastırma salam sosis gibi yiyeceklerden mümkün olduğunca uzak durulmalıdır.Bunların dışında sabah kahvaltılarında yumurtayı’da kaynatarak tüketmeye özen gösterilmelidir.

Hamilelik döneminin ilk üç ayı çocuğun uzuvlarının oluşumu evrelerinin başlamasına denk geldiğinden yediğimiz yiyeceklerde bebeğimiz açısından son derece önemlidir.Bebeğin beyin gelişimi 5.aydan itibaren hızlıca oluşup gelişmeye başlar.Bu dönemde mangalda balık özellikle yağlı olan balıkların tüketilmesi çok önemlidir. Tabi ki bunun yanında ceviz ve fındıkta aşırıya kaçınılmadan her gün düzenli olarak tüketilmelidir. Hamilelik döneminde Kesinlikle ürünlerden uzak durulması son derece önemlidir.Bu dönemde meyve tüketilmesi önemli olup meyvelerin çok iyi bir şekilde yıkanması ilk husustur.

3 sene önce yazılmıştır.
"Hamilelikte Tüketilmemesi gereken Besinler" bu yazı 18 Haziran 2017 tarihinde saat 19:41 sularında "Faydalı Bilgiler" kategorisinde yayınlanmış olup "Blogolik Yazar" tarafından yazıldığı sanılmaktadır..Ve sayaçların yaptığı açıklamaya göre 26 kere okunduğu söylenmektedir..Ayrıca Henüz yorum yazılmamış bir konudur
  • FriendFeed'de Paylaş
  • Facebook'ta Paylaş
  • Twitter'da Paylaş
  • Bu Yazı Hakkında Birşeyler Demek İstermisiniz?

    Her Hakkım Saklıdır®™ Ben Bile Bulamadım :)