Half Life İçin Neden VR Oyun Çıkıyor Dersiniz? Haydi Tartışalım!

Blogolik Yazar tarafından 2 Aralık 2019 tarihinde yazılmıştır.

Herkes Half Life 3’ün çıkmasını beklerken Valve sürpriz bir şekilde Half Life Alyx VR oyununu duyurmuştu. Peki neden?

Oyun evet güzel duruyor ama en önemli soru şu: Neden VR oyunu yapıyorlar? Çünkü baktığımız zaman dünyada çok fazla VR kullanıcısı yok. VR olmayan herhangi bir Half Life oyunuyla çok daha fazla kazanç sağlayabilirlerdi. Bu soru hakkında net bir cevap elbette veremeyiz ancak, şunları söyleyebiliriz.

Bazı oyunlar vardır, konsol satışlarını arttırır. Konsola özel yapılır ve o oyunu oynayabilmek için konsol almanız gerekir. Burada asıl amaç oyunu size satmak değil, konsolu satıp size devamında çıkacak olan oyunların çoğunu satmaktır. Aynı şekilde bunu Half Life için de düşünebiliriz. Direkt PC’ye oyun çıkartsalar, PC satışlarından kazanç sağlayamayacaklar. Ancak ellerinde satıp kazanç sağlayabilecekleri başka bir teknoloji bulunuyor: Valve Index. Eğer gerçekten böyle bir planları varsa, planlarını gerçekleştirebildiler çünkü oyunun duyurusundan sonra Valve Index stokları tükendi. Tabiki böyle bir oyunu yapıp teknolojiyi sattıktan sonra sadece tek bir oyun ile kalmazlar. Eğer VR yapmalarının sebebi teknolojiyi satmaksa mutlaka devamı için de projeleri vardır. Yani bir süre sonra Valve Index için başka büyük yapımlar görebiliriz.

İlk söylediğimiz sebep tamamen doğru olduğunu düşündüğümüz zaman bile bu plan tek başına yeterli değil. Bir başka sebep ise; oyun dünyasını, oyuncuları ve sektörü biraz kontrol etmek olabilir. Half Life’ın son oyununun üzerinden uzun zaman geçti ve herkes küçük de bir umut olsa bekliyor. Ancak daha öncesinde açıklanan haberlere göre böyle bir oyunu geliştirmek için çalışanların altına gireceği sorumluluğun çok yüksek olması, bu iş için çalışacak insan bulmayı zorlaştırıyor. Her ne sebeple olursa olsun yeni Half Life oyunu umarız ki VR kategorisinde çok başarılı olur ve genel kaideyi yanıltır.

11 ay önce yazılmıştır.
EtiCanlar:
"Half Life İçin Neden VR Oyun Çıkıyor Dersiniz? Haydi Tartışalım!" bu yazı 2 Aralık 2019 tarihinde saat 08:32 sularında "Genel" kategorisinde yayınlanmış olup "Blogolik Yazar" tarafından yazıldığı sanılmaktadır..Ve sayaçların yaptığı açıklamaya göre 5 kere okunduğu söylenmektedir..Ayrıca Henüz yorum yazılmamış bir konudur
  • FriendFeed'de Paylaş
  • Facebook'ta Paylaş
  • Twitter'da Paylaş
  • Bu Yazı Hakkında Birşeyler Demek İstermisiniz?

    Her Hakkım Saklıdır®™ Ben Bile Bulamadım :)