Göz Altı Sarkmalarının Nedenleri Ve Bitkisel Çözüm Önerileri

Blogolik Yazar tarafından 12 Eylül 2017 tarihinde yazılmıştır.

Göz Altı Sarkmalarının Nedenleri Ve Bitkisel Çözüm Önerileri

Göz Altı Sarkmaları

Göz çevremizin cilt yapısı vücüdumuzun diğer bölgelerine göre çok daha hassas ve narindir. Bu nedenle göz çevremizde zamanla sarkmalar görülebilir ve bu sarkmalar birçok kişiyi ciddi şekilde rahatsız eder. Göz altı sarkmalarına bitkisel çözüm önerileri bu yazımızda yer almaktadır. Siz de burada paylaşacağımız önerilerimizi uygulayarak bu problemden kurtulabilirsiniz. Ama ilk önce göz altı sarkmalarının nedenlerini öğrenelim.

Göz Altı Sarkmalarının Nedenleri

Göz altı sarkmalarının ilk ve en önemli nedeni yaşın ilerlemesidir. Yaşlanmaya birlikte göz kapaklarında sarkmalar ve göz küresi etrafındaki yağ topakçıklarının fıtıklaşmasına bağlı olarak göz altında sarkmalar oluşur. Bu da kişinin yaşlı görünmesine neden olur.

İkinci nedeni yeterli uykunun alınamamasıdır. Günde en az 7-8 saat uyumak ve uyku düzenini sağlamak bu problemin çözümünde önemli bir faktördür.

Yeterli miktarda su alınmaması, vücutta demir eksikliği olması, beslenme bozuklukları ve aşırı tuz tüketimi, sigara ve alkol kullanımı, kafein tüketimi, hormonal sorunlar, uzun süre bilgisayar ekranına bakma gibi faktörler de göz altı sarkmalarına neden olur.

Göz Altı Sarkmalarına Bitkisel Çözüm Önerileri

Göz altı sarkmalarının tedavisi için evde kolayca hazırlayıp uygulayabileceğimiz bitkisel çözüm yolları bulunmaktadır. Şimdi bu önerilerimizi sizlerle paylaşalım.

İlk önerimiz; bir yumurtanın akı ile bir tatlı kaşığı kahveyi karıştırıp göz çevresine maske olarak uygulayalım. Bu maske göz altı sarkmalarına ve kırışıklıklarına iyi gelir, yorgunlğu alır.

Bir diğer önerimiz; fırında pişireceğimiz ayvayı mikserden geçirerek bal ve yumurta akı ile karıştırıp maske olarak cilde uygulayalım. 25 dakika cildimizde durması yeterlidir. Bu maskemiz cildimizin sarkmasını önleyerek gözeneklerin sıkılaşmasına yardımcı olur.

Bir başka önerimiz de çay ve naneyi bir bardak sıcak suyun içine koyarak karıştıralım. Karışımı bir süre dinlendirelim ve daha sonra karışımı bir süzgeç yardımıyla süzerek bir posa elde edelim. Bu posayı bir bezin içine koyarak göz çevremize uygulayalım.

Yukarıda paylaştığımız maskeleri göz çevresine uygulayarak hem göz altı sarkmalarından kurtulabilir hem de cildinizin rahatlamasını sağlayabilirsiniz. Şimdi sıra sizde!

3 sene önce yazılmıştır.
"Göz Altı Sarkmalarının Nedenleri Ve Bitkisel Çözüm Önerileri" bu yazı 12 Eylül 2017 tarihinde saat 01:01 sularında "Faydalı Bilgiler" kategorisinde yayınlanmış olup "Blogolik Yazar" tarafından yazıldığı sanılmaktadır..Ve sayaçların yaptığı açıklamaya göre 107 kere okunduğu söylenmektedir..Ayrıca Henüz yorum yazılmamış bir konudur
  • FriendFeed'de Paylaş
  • Facebook'ta Paylaş
  • Twitter'da Paylaş
  • Bu Yazı Hakkında Birşeyler Demek İstermisiniz?

    Her Hakkım Saklıdır®™ Ben Bile Bulamadım :)