Görme yeteneğimizi arttırmak mümkün mü?

Blogolik Yazar tarafından 11 Ocak 2018 tarihinde yazılmıştır.

Görme yeteneğimizi arttırmak mümkün mü? Diye soranlara olumlu yanıt veriyoruz. Bazı egzersizler ve çalışmalarla görme yeteneğinizi arttırabilirsiniz. Bozuk olan gözlerinizi düzeltebilirsiniz demiyoruz. Ancak daha iyi görebilirsiniz ve belki zamanla gözlüklerinizden kurtulabilirsiniz. Bu söyleyeceklerimiz kesinlikle bir alternatif  tedavi yahut bir sağlık açısından öneri değildir. Sadece gözlerinizin kapasitesini arttıracak bir tecrübeden bahsedeceğiz.

Karanlık Ortamda Eşyaları Seçme Yöntemi

Görmek beyin ile alakalı bir olaydır. Beyindeki algı değiştirilebilirse, gözünüzde katarakt olmadığı müddetçe daha iyi görmenizi sağlayabiliriz. Bunun sayısız yönteminde en etkilisi karanlık ortamda yapılacak egzersizlerdir.

Görme yetisi ışığa muhtaçtır. Işığın az olduğu yerlerde göz bebeklerimiz büyüyerek doğru görmek için kasılırlar. Göz bebeklerinin büyüyerek kasılması bizim temel hedefimizdir. Gözlerimize bunu alıştırdığımızda ışıklı bir ortamda dahi daha iyi görmek için kendini ayarlamak ihtiyacı hissedecektir. Bir bakıma gözlerimizin bağışıklığını ve kapasitesini arttırıyoruz.  Karanlık bir ortamda beyin algıları gözlere yardımcı olur. Aslında görmeye çalıştığımız çoğu eşyayı beyin olgusuyla görüyoruz. Karanlıktaki eşyaları görmek için beynimize müracaat ettiğimizce göz bebeklerimizin şekillenmesine yardımcı olacaktır. Bu deneyime alıştıkça görmekte zorlandığımız için gözlerimize ince ayarı bizzat beynimiz verecek.

1 sene önce yazılmıştır.
"Görme yeteneğimizi arttırmak mümkün mü?" bu yazı 11 Ocak 2018 tarihinde saat 00:32 sularında "Faydalı Bilgiler" kategorisinde yayınlanmış olup "Blogolik Yazar" tarafından yazıldığı sanılmaktadır..Ve sayaçların yaptığı açıklamaya göre 31 kere okunduğu söylenmektedir..Ayrıca Henüz yorum yazılmamış bir konudur
  • FriendFeed'de Paylaş
  • Facebook'ta Paylaş
  • Twitter'da Paylaş
  • Bu Yazı Hakkında Birşeyler Demek İstermisiniz?

    Her Hakkım Saklıdır®™ Ben Bile Bulamadım :)