Google’de Değişik Aramalar Yapmak

Blogolik Yazar tarafından 14 Haziran 2016 tarihinde yazılmıştır.

Google’de Değişik Aramalar Yapmak
Bildiğiniz gibi Google de değişik aramalar yapmak mümkün bunun için arama kısmına bazı kodları yazmanız mümkün olacaktır. Sizin için örnek olması açısından en çok tercih edilen farklı arama terimlerine yer vereceğiz.

“Recursion” yazarsanız Google size yazdığınız kelimenin anlamına (yineleme anlamındadır) uygun olarak “Bunu mu demek istediniz? Recursion” diye soracaktır.

“<blink> “ yazıp aranırsa karşınıza çıkan tüm “blink” kelimelerinin yanıp söndüğü görülecektir.

Arayacağınız bir kelimenin eş anlamlılarına da ulaşmak isterseniz kelime başına “ ~ ”işaretini eklemelisiniz. “Festivus”kelimesi aratılırsa karşınıza çıkacak ekranın sol kenarında koyu renkli bir “Festivus” yani Noel’e alternatif bir kutlamada kullanılan direk görülecektir. Daha birçok farklı ve eğlenceli özelliklere sahip olan Google arama motorunu kullandıkça yeni keşiflerde bulunabilirsiniz.

4 sene önce yazılmıştır.
"Google’de Değişik Aramalar Yapmak" bu yazı 14 Haziran 2016 tarihinde saat 23:48 sularında "Faydalı Bilgiler" kategorisinde yayınlanmış olup "Blogolik Yazar" tarafından yazıldığı sanılmaktadır..Ve sayaçların yaptığı açıklamaya göre 94 kere okunduğu söylenmektedir..Ayrıca Henüz yorum yazılmamış bir konudur
  • FriendFeed'de Paylaş
  • Facebook'ta Paylaş
  • Twitter'da Paylaş
  • Bu Yazı Hakkında Birşeyler Demek İstermisiniz?

    Her Hakkım Saklıdır®™ Ben Bile Bulamadım :)