Google Zararlı Reklamlar Nedeniyle Chrome’u Düzenliyor

Blogolik Yazar tarafından 18 Mayıs 2020 tarihinde yazılmıştır.

Gelen son bilgilere göre Google, zararlı reklamları ortadan kaldırabilmek için Chrome üzerinde yeni düzenlemelere gidiyor.

Dünyanın en popüler web tarayıcısı olan Google Chorome hem performansı hem de çeşitli özelleştirmeleri sayesinde çoğu kişi tarafından tercih ediliyor. Ancak Google‘ın yıllardır çözemediği bir sorun var. Bu sorun neredeyse tüm kullanıcıların ortak problemi olan RAM sorunu. Bugün ortaya çıkan haberlere göre Google yıllar sonra nihayet bu işe el atacak. Aşırı RAM tüketimi bildiğiniz üzere birkaç sorundan kaynaklı olabiliyor. Örneğin bazı reklamlar yüksek RAM kullanımına yol açar ve cihazlarımızın yavaşlamasına neden olur. Son raporlara göre Google, çok fazla RAM tüketen reklamları kısa bir süre sonra kısıtlayacağını vaat etti. Ancak bu kısıtlamalar sadece kullanıcıların isteği doğrultusunda gerçekleştirilecek.

Bazı reklam türleri vardır ki, diğerlerine kıyasla işlemciyi çok fazla yorar ve RAM tüketimini iki kata kadar arttırır. Örneğin, Kripto para madenciliği vs. gibi. Google yeni güncellemesi ile cihazlarımıza zarar veren bu tip reklamları kısıtlayacak ve RAM tüketimini de en azamiye kadar düşürecek. Buna ek olarak bahsettiğimiz bu tür reklamların, her 30 dakikada bir yalnızca 4 MB trafiğe veya 15 saniyelik işlemci kullanımına izin verilecektir. Böylece kullanıcıların artık biraz daha rahat edeceğini ifade edebiliriz.

6 ay önce yazılmıştır.
EtiCanlar:
"Google Zararlı Reklamlar Nedeniyle Chrome’u Düzenliyor" bu yazı 18 Mayıs 2020 tarihinde saat 14:15 sularında "Haber" kategorisinde yayınlanmış olup "Blogolik Yazar" tarafından yazıldığı sanılmaktadır..Ve sayaçların yaptığı açıklamaya göre 3 kere okunduğu söylenmektedir..Ayrıca Henüz yorum yazılmamış bir konudur
  • FriendFeed'de Paylaş
  • Facebook'ta Paylaş
  • Twitter'da Paylaş
  • Bu Yazı Hakkında Birşeyler Demek İstermisiniz?

    Her Hakkım Saklıdır®™ Ben Bile Bulamadım :)