Google Yeni Mart Ayı Güncellemesiyle Pek Çok Sorunu Çözüyor

Blogolik Yazar tarafından 6 Mart 2020 tarihinde yazılmıştır.

Google, yeni Android güncellemesiyle önemli güvenlik açıklarını kapatıyor.

Daha güvenli bir Android için oldukça olumlu geri dönüşler alınan bu programın yeni yaması bugün Pixel modelleri için indirime sunuldu. Mart ayı güvenlik yaması olarak geçen bu güncelleme ile birlikte, Android’de yer alan tam 71 kritik güvenlik açığı kapatılıyor. Bu yama ile birlikte Qualcomm yonga setinlerindeki 48 adet güvenlik açığı kapatılıyor. Diğer iyileştirmeler ise Android‘deki açıkları kapatmak için yayınlanmış.

Google ayrıca hackerların akıllı telefonunuzu USB bağlantı noktası üzerinden hacklemesine izin veren açıkları da bu yama ile kapatıyor. Google mühendislerinin belirttiğine göre; ek izinlere erişmek için hackerların kullanmış olduğu açıklar da kapatılıyor.

Şimdilik, Pixel 2, 2 XL, 3, 3 XL, 3a, 3a XL, 4 ve 4 XL modelleri için yayınlanan bu güncelleme ilerleyen günlerde diğer telefonlara da gelecek. Hangi telefonu kullanıyorsanız kullanın, yayınlanacak olan Mart güncellemesini muhakkak edinmeye çalışın.

7 ay önce yazılmıştır.
EtiCanlar:
"Google Yeni Mart Ayı Güncellemesiyle Pek Çok Sorunu Çözüyor" bu yazı 6 Mart 2020 tarihinde saat 21:19 sularında "Cep Telefonları" kategorisinde yayınlanmış olup "Blogolik Yazar" tarafından yazıldığı sanılmaktadır..Ve sayaçların yaptığı açıklamaya göre 3 kere okunduğu söylenmektedir..Ayrıca Henüz yorum yazılmamış bir konudur
  • FriendFeed'de Paylaş
  • Facebook'ta Paylaş
  • Twitter'da Paylaş
  • Bu Yazı Hakkında Birşeyler Demek İstermisiniz?

    Her Hakkım Saklıdır®™ Ben Bile Bulamadım :)