Google ve Apple Arasında Güvenlik Hususunda Önemli İş Birliği

Blogolik Yazar tarafından 3 Şubat 2020 tarihinde yazılmıştır.

Google ve Apple bilindiği üzere iki büyük teknoloji şirketi ve şimdi güvenlik hususunda önemli bir mevzu için iş birliğinde bulundular.

Chromium üzerinde çalışan Google mühendisleri tarafından desteklenen bu teklif, belirli URL’lerle ilişkili yeni SMS mesajların alınmasını sağlayacak. Başka bir deyişle, iletilerin içirisindeki URL ile parola girilecek olan ekran eşleştirilecek. Yani sahte bir siteye tek şifrelik parola ile giriş yapılmasının önüne geçilecek.

Bu mesajların formatı daha sonra standartlaştırılacak. Bu standartın kabul görmesinden sonra; Safari ve Chrome tarayıcıları URL’yi otomatik olarak tanıyacak ve kullanıcılar kolay bir şekilde oturum açabilecek.

Kodların yalnızca amaçlanan web sitelerinde çalışması sağlanacak. Bu sayede kullanıcıların bir kimlik avı sitesine tek şifrelik parolaları girerek dolandırıcılık kurbanı olma olasılığı da en aza indirilecek. Apple ve Google’ın belirtmiş olduğu standart aşağıdaki gibi olacak.

“747723 is your WEBSITE authentication code. @website.com #747723”

Bakalım bu standart güvenlik seviyesini istenilen seviyeye çekmeyi başarabilecek mi?

10 ay önce yazılmıştır.
EtiCanlar:
"Google ve Apple Arasında Güvenlik Hususunda Önemli İş Birliği" bu yazı 3 Şubat 2020 tarihinde saat 22:40 sularında "Cep Telefonları" kategorisinde yayınlanmış olup "Blogolik Yazar" tarafından yazıldığı sanılmaktadır..Ve sayaçların yaptığı açıklamaya göre 5 kere okunduğu söylenmektedir..Ayrıca Henüz yorum yazılmamış bir konudur
  • FriendFeed'de Paylaş
  • Facebook'ta Paylaş
  • Twitter'da Paylaş
  • Bu Yazı Hakkında Birşeyler Demek İstermisiniz?

    Her Hakkım Saklıdır®™ Ben Bile Bulamadım :)