Google Play’e Yaş Derecelendirmeleri Eklendi

denizli tarafından 1 Haziran 2015 tarihinde yazılmıştır.

Google Play uygulamalarına yaş ibareleri koydu.

Artık Google Play‘in web arayüzünde bir uygulamanın irtibatını açtığınızda yanında 3+ / 7+ / 12+ ve 18+ şeklinde ibareler yer alacak. Böylelikle uygulamanın hangi yaş kitlesine ait olduğunu, çocuklarınız için uygun olup olmadığını görebileceksiniz.

1

Örnek vermek gerekirse 10 gün içinde yeni bir aktüelleme dağıtacağımız Online Kafa Topu oyunumuz 3+ derecelendirmesi almış. Bu da her yaştan kesime uygun bir oyun olduğunu göstermekte.

2

Lakin biraz vurdulu kırdılı olarak deyim ettiğimiz oyunlardan olan biraz da sonsuz koşu oyunlarının araba sürümü diyebileceğimiz Zombie Highway 2 ise 7+ ile okul öncesi yaşlardaki çocuklarımız için uygun olmadığı belirtiliyor.

3

FPS türünün en iyilerinden olan ve zombi temasıyla da biraz korku oyunları kategorisine girebilen Dead Trigger 2 ise 12+ ile biraz daha büyük kesime hitap edildiğini, küçük yaşlardaki çocuklara göre bu oyunun uygun olmadığı belirtilmiş oluyor.

Ancak yeni yeni başlayan derecelendirme sisteminde şu anda bir hayli uygulama “Derecelendirlmemiş” şeklinde sıralanıyor. İlk başlarda popüler oyunlara kazançlan bu derecelendirme kısa müddette tüm Google Play’deki uygulamalara ve oyunlara ilave edecektir.

5 sene önce yazılmıştır.
"Google Play’e Yaş Derecelendirmeleri Eklendi" bu yazı 1 Haziran 2015 tarihinde saat 20:00 sularında "Teknoloji" kategorisinde yayınlanmış olup "denizli" tarafından yazıldığı sanılmaktadır..Ve sayaçların yaptığı açıklamaya göre 50 kere okunduğu söylenmektedir..Ayrıca Henüz yorum yazılmamış bir konudur
  • FriendFeed'de Paylaş
  • Facebook'ta Paylaş
  • Twitter'da Paylaş
  • Bu Yazı Hakkında Birşeyler Demek İstermisiniz?

    Her Hakkım Saklıdır®™ Ben Bile Bulamadım :)