Google Play Store çalışmıyorsa ne yapılmalı?

Blogolik Yazar tarafından 6 Haziran 2017 tarihinde yazılmıştır.

Google Play Store çalışmıyorsa ne yapılmalı?

Arkadaşlar, bildiğimiz gibi hayatımızda artık telefonlar çok ama çok büyük bir yer edindiler. Telefonları yüklemeler olmadan hayal etmek mümkün bile değildir.  Düşünün ki, telefonunuz mevcut ama içinde hiç bir şey yoktur yani uygulama indirmeliyiz. Bunun için ise bize Google Play Store gerekiyor. Play Store sayesinde istediğimiz gibi uygulamaları indirip ve kullana bilirsiniz. Tabii ki, bunları hepimiz biliyoruz. Ama bu uygulama indirmede bazen problemler yaşaya biliriz. Google Play Store çalışmaya bilir bazen.

Google Play Store çalışmıyorsa ne yapılmalı?

Bu sorunu nasıl çöze biliriz.

İlk önce ağ bağlantımızı kontrol etmeliyiz. Fakat bunu hepimiz biliyoruzdur. Bunu bilmeyen arkadaş eline birde telefon almasın bir zahmet.

İkinci problem ayarlarımızdan ola bilir. Google Play Store ayarlarını kontrol edin. Oradan belki kapalı ola bilir, indirmelerimiz.

Bu sorunlar kolayca gidile bilir, telefonu kapatıp, yeniden başlatın. Bu zaman problem gidecektir. Fakat böyle alınmazsa demek ki, işiniz biraz zora kaçmış. Bunu düzeltmek için yeni bir Google hesap yaratın ve o hesapla indirme etmeye çalışın. Bu zaman 99% çalışır fakat siz bu kadar da şanssız olursanız. Öz şansınıza iyi bir küfür etmeğe hakkınız vardır. Ama bu o demek değil ki, sizin Play Store çalışmayacak. Her şey insan oğlunun elinde tabii ki de, çalışacak o uygulama. Demeli üsteki yollarla çalıştıra bilmediysek, son yol telefona format atmak olacaktır. Bu yolla artık 100% çalışacaktır.

Format nasıl atılır, Youtubede-de bununla ilgili çok fazla videolar bulunmaktadır.

Ben yine söyleyeyim ama anlaya bilmeseniz, videolar aratırsınız.

Format nasıl atılır?

Menyu  + Ayarlar Hesaplar + Yedekle ve sıfırla + Fabrika ayarlarına sıfırla

Bu yolla artık telefonunuz yani Play  Store çalışacaktır.

Şunu da söyleyelim ki, format atmaz önce telefonunuzun önemleri dosyalarını kopyalamayı unutmayın. Fabrika ayarlarına dönerken telefonunuz da hiç bir şey bulunmayacaktır.

Başka bir problem yine yaranırsa yorum atın, seve-seve cevaplarız, unutmayın !

3 sene önce yazılmıştır.
"Google Play Store çalışmıyorsa ne yapılmalı?" bu yazı 6 Haziran 2017 tarihinde saat 23:10 sularında "Faydalı Bilgiler,Teknoloji" kategorisinde yayınlanmış olup "Blogolik Yazar" tarafından yazıldığı sanılmaktadır..Ve sayaçların yaptığı açıklamaya göre 96 kere okunduğu söylenmektedir..Ayrıca Henüz yorum yazılmamış bir konudur
  • FriendFeed'de Paylaş
  • Facebook'ta Paylaş
  • Twitter'da Paylaş
  • Bu Yazı Hakkında Birşeyler Demek İstermisiniz?

    Her Hakkım Saklıdır®™ Ben Bile Bulamadım :)