Google Play İçerik Filtrelemesi

Blogolik Yazar tarafından 12 Haziran 2016 tarihinde yazılmıştır.

Google Play İçerik Filtrelemesi

Google Play kullanan herkes her yaşa hitap eden oyun, film, uygulamaları indirebilir. Ancak bu bazı ayarlar yapılarak istenilen erişim engellenebilir. Bu engelleme ye ebeveyn denetimi denir. Öncelikle mevcut cihazımızdan Google Play e giriyoruz. Daha sonra sol alt köşede ki ayarlar menüsünden ebeveyn denetimi i açık hale getiriyoruz. Diğer kullanıcıların da yapılan ebeveyn ayarlarını değiştirmemesi için bir PIN kodu oluşturulur.

Daha sonra filmler, oyunlar, uygulamalar ve diğer uygulamaların indirilmesine veya satın alınmasına uygun yaş kriteri seçilir. Yapılan ebeveyn denetimi sadece o cihaz için geçerli olur. Başka bir cihaz için aynı ayarları tekrarlamak gerekir. Ayrıca her içerik için her ebeveyn denetimi başka bir ülkede çalışmayabilir.

Yapılan engelleme kısıtlama dışında kalan bir uygulamayı görmenizi engellemez. Arama bölümünde ve tavsiye edilen uygulamalar bölümünde o uygulamayı görmeye devam edersiniz. Ancak o uygulamayı indirmeye veya satın almaya çalıştığınızda Ebeveyn denetimlerinizin kısıtlandığı Google Play sayfasına yönlendirilirsiniz. Oyun, film ve TV, kitap uygulamalarında eğer o uygulamayı daha önce satın almış olsanız dahi yine de o uygulamaya erişiminiz engellenir. Ancak müzik uygulamalarında bu erişim kısıtlıdır. Ebeveyn denetimleri Google Play de dinlediğiniz, indirdiğiniz ve satın aldığınız müziklerin listesini değiştirmez. Eğer ayarları yapmak için kullandığınız PIN kodunuzu unutursanız bu kodunuzu sıfırlamanız gerekir.

Sıfırlama işlemine başlamak için önce cihazınızda ayarlar uygulamasını açın. Daha sonra uygulamalar açın. Google Play Store u açın. Verileri temizle ye dokunun. Bu şekilde tüm uygulama ve ebeveyn ayarlarınız silinecektir. Hepinize kolay gelsin.

4 sene önce yazılmıştır.
"Google Play İçerik Filtrelemesi" bu yazı 12 Haziran 2016 tarihinde saat 20:00 sularında "Faydalı Bilgiler" kategorisinde yayınlanmış olup "Blogolik Yazar" tarafından yazıldığı sanılmaktadır..Ve sayaçların yaptığı açıklamaya göre 66 kere okunduğu söylenmektedir..Ayrıca Henüz yorum yazılmamış bir konudur
  • FriendFeed'de Paylaş
  • Facebook'ta Paylaş
  • Twitter'da Paylaş
  • Bu Yazı Hakkında Birşeyler Demek İstermisiniz?

    Her Hakkım Saklıdır®™ Ben Bile Bulamadım :)