Google Pixel’in Kamera Özellikleri ve Fotoğraf Çekme Performansı

Blogolik Yazar tarafından 2 Haziran 2017 tarihinde yazılmıştır.

Google Pixel’in Kamera Özellikleri ve Fotoğraf Çekme Performansı

Geçtiğimiz günlerde piyasaya sürülen ve en iyi kamera incelemelerini yapan DxOmark’ta en yüksek puanı alan Google Pixel’in Türkiye’ye gelmesi heyecanla bekleniyor. Daha Türkiye’ye gelmeden profesyonel kamera kullanıcılarında büyük heyecan uyandıran Google Pixel, gösterişli tasarımı ve mükemmel performansı ile büyük ilgi uyandırıyor. Hem kullanış açısından rahat, hem de performans açısından mükemmel olan bu telefon, Türkiye’de resmi olarak satılmadığından dolayı, paralel ithalat ile satın alınabiliyor.

Kamera Özellikleri Nelerdir?

12 MP arka kamera ve 8 MP ön kamera özelliği ile profesyonel fotoğraf makineleri ile yarışacak nitelikte. Arka kamera ile 4K kalite de fotoğraflar çekmenizi sağlayan Google Pixel, ön kamera ile Full HD fotoğraflar ve videolar çekmenizi sağlıyor. F/2.0 diyafram özelliğine sahip arka kamera ile, hem profesyonel fotoğraflar çekebilecek hem de istediğiniz netliği yakalayabileceksiniz. Ayrıca Google Pixel’in kullanımının kolaylaştırılması açısından kamerayı ilk açışınızda HDR+ özelliğini aktif ediyor. Bu açıdan da Google Pixel, kamera yazılımı ile cihazın donanımsal yazılımı açısından tam bir uyum sağlıyor. Ayrıca ön kamerasında bulunan F/2.4 diyafram özelliği ile de, 3 kişi aynı anda kadraja sığabiliyor ve görüntüyü hiçbir şekilde bozmuyor. Arka kamerasında bulunan HDR+ otomatik özelliği, yine ön kamerada da otomatik olarak devreye giriyor.

Neden Google Pixel ?

Ürünün diğer özellikleri incelendiğinde, tek elle oldukça rahat bir tutuş sağlayan Google Pixel’in kamera özellikleri ve fotoğraf çekme performansı yanı sıra göze çarpan bir diğer en önemli özelliği titremeyi en aza indirmesi. Google Pixel’in bu stabilizasyon özelliği sayesinde fotoğraf ve video çekerken, ellerdeki titremenin de giderilmesini sağlayan bir özelliği olduğundan dolayı, titreşimi en aza indirerek daha temiz fotoğraflar çekmenizi sağlıyor. Gündüz ve yeterli ışıkta, Google Pixel size harika fotoğraflar sunabiliyor.

3 sene önce yazılmıştır.
"Google Pixel’in Kamera Özellikleri ve Fotoğraf Çekme Performansı" bu yazı 2 Haziran 2017 tarihinde saat 01:59 sularında "Genel" kategorisinde yayınlanmış olup "Blogolik Yazar" tarafından yazıldığı sanılmaktadır..Ve sayaçların yaptığı açıklamaya göre 147 kere okunduğu söylenmektedir..Ayrıca Henüz yorum yazılmamış bir konudur
  • FriendFeed'de Paylaş
  • Facebook'ta Paylaş
  • Twitter'da Paylaş
  • Bu Yazı Hakkında Birşeyler Demek İstermisiniz?

    Her Hakkım Saklıdır®™ Ben Bile Bulamadım :)