Google News Bir Kez Daha Elden Geçirilecek

Blogolik Yazar tarafından 5 Mayıs 2018 tarihinde yazılmıştır.

Google’ın Haberler platformu ile ilgili yeni gelişmeler yaşanıyor. Ortaya çıkan bilgilere göre platform yeni bir yapılanmaya girdi.

Bir yayın yöneticisi tarafından yapılan açıklamaya göre Google’ın Google Haberler uygulamasını yenilemesindeki asıl amaç, Google’ın var olan haberlerle alakalı tüm hizmetlerini bir araya toplamak istemesi. Böylece Google, tüm haber hizmetlerini bir araya toplayarak kullanıcılara daha kolaylaştırılmış ve iyileştirilmiş bir deneyim sunacak.

Google Haberler, Google Gazetelik ve YouTube’un haberler bölümü bir araya getirecek. Google Gazetelik uygulamasının fonksiyonlarının Google Haberler’e taşınması ile birlikte de kapatılması bekleniyor. Ayrıca yayıncıların üretmiş olduğu içerikleri, Google platformunda daha hızlı yüklemek için Hızlandırılmış Mobil Sayfaları (AMP) teknolojisini kullanacak.

Ortaya çıkan bu haberler doğruysa Google Haberler uygulaması çok daha fonksiyonlu hale gelecek. Google’ın YouTube şirketine sahip olması, bu konuda oldukça büyük bir avantaj. Bu sayede videolu haberler, yayıncılar tarafından daha kolay üretebilecek; kullanıcılar tarafından da daha kolay tüketilebilecek.

Apple’ın da yakın zamanda benzer bir uygulama ile karşımıza çıkacağını düşündüğümüzde, Google ve Apple arasındaki rekabetin uygulamalar tarafında da artacağı tahmin ediliyor. Google News hali hazırda haber siteleri tarafından da en fazla önemsenen platformların başında geliyor.

2 sene önce yazılmıştır.
EtiCanlar:
"Google News Bir Kez Daha Elden Geçirilecek" bu yazı 5 Mayıs 2018 tarihinde saat 16:10 sularında "Haber" kategorisinde yayınlanmış olup "Blogolik Yazar" tarafından yazıldığı sanılmaktadır..Ve sayaçların yaptığı açıklamaya göre 14 kere okunduğu söylenmektedir..Ayrıca Henüz yorum yazılmamış bir konudur
  • FriendFeed'de Paylaş
  • Facebook'ta Paylaş
  • Twitter'da Paylaş
  • Bu Yazı Hakkında Birşeyler Demek İstermisiniz?

    Her Hakkım Saklıdır®™ Ben Bile Bulamadım :)