G(oogle) Mail nedir, ne işe yarar ve nasıl kullanılır?

Blogolik Yazar tarafından 4 Haziran 2017 tarihinde yazılmıştır.

G(oogle) Mail nedir, ne işe yarar ve nasıl kullanılır?

Google mail, yani kısaltılmış adıyla ‘Gmail’ Google’ın bizlere sunduğu ücretsiz bir web postası hizmetidir. Aynı zamanda Gmail hesabınızı mobil cihazınıza Google Fotoğraflar uygulamasını indirerek, mobil cihazınızda bulunan fotoğrafları da yedeklemek için kullanabilirsiniz.

Ücretsiz depolama alanı 15 gb’a kadar olan Gmail, ücret ödemeli imkanlarıyla birlikte yaklaşık 30 Tb’a kadar yükselebilmektedir. Bütün önemli e-postalarınız, fotoğraflarınız ve dosyalarınızı sonsuza kadar güvenle saklayabileceğimiz bir hizmeti bize sunan Gmail hesabımızı nasıl edinebileceğimize bir bakalım.

Gmail hesabı nasıl oluştururlur?

Tek yapmanız gereken https://accounts.google.com/SignUp?hl=tr adresine bir tık. Açılan sayfada sizden istenen bilgileri boşluklara eksiksiz bir şekilde doldurun. Daha sonra sağ altta bulunan ‘Sonraki Adım’ butonuna tıklayarak bir sonraki adıma geçebilirsiniz. Bu adımda önünüze ‘Google Gizlilik ve Şartlar’ gelecektir. Mouse yardımıyla aşağıya doğru sürükleyip kabul ediyorum dediğinizde Gmail hesabınız kullanıma açılmış olacaktır. Hesabınızla ilgili değişiklikleri, gizlilik ayarlarınızı dilediğiniz gibi, şuan ekranınızda açılmış olan sayfadan yürütebilirsiniz. Kolayca Gmail hesabımızı edindikten sonra artık bunu nasıl verimli kullanacağımıza geçebiliriz. Yukarıda bahsettiğimiz gibi nasıl yedekleyebileceğimize bir göz atalım.

Gmail hesabınızı nasıl yedeklersiniz?

Öncelikle Gmail hesabınıza giriş yaptıktan sonra sağ üst köşede profil resminizin üzerine tıkladığınızda sizden profil resmi isteyecektir. Profil resmi yüklemeniz gizlilik açısından size asla sıkıntı yaratmayacağı için rahatlıkla yükleme yapabilirsiniz. Yükleme yaptıktan sonra profil resminize tekrar tıklayın, ‘Hesabım’ seçin. Daha sonra ‘Kişisel bilgiler ve gizlilik’ kısmının alt başlığı olan ‘İçeriğinizi kontrol edin’ sekmesine ulaşın. ‘Arşiv oluştur’ butonunu gördüyseniz işlem tamamlanmış sayabilirsiniz. Arşivlemek istediğiniz dosyalarınızı seçtikten sonraki adımda dosya biçimini seçip arşivinizi oluşturmaya başlarsınız. Arşiviniz oluştuktan sonra ‘Arşivleri yönet’ tıklayarak artık bilgisayarınıza yedeklemelerinizi indirebilirsiniz.

3 sene önce yazılmıştır.
"G(oogle) Mail nedir, ne işe yarar ve nasıl kullanılır?" bu yazı 4 Haziran 2017 tarihinde saat 12:26 sularında "Genel" kategorisinde yayınlanmış olup "Blogolik Yazar" tarafından yazıldığı sanılmaktadır..Ve sayaçların yaptığı açıklamaya göre 100 kere okunduğu söylenmektedir..Ayrıca Henüz yorum yazılmamış bir konudur
  • FriendFeed'de Paylaş
  • Facebook'ta Paylaş
  • Twitter'da Paylaş
  • Bu Yazı Hakkında Birşeyler Demek İstermisiniz?

    Her Hakkım Saklıdır®™ Ben Bile Bulamadım :)