Google Gboard Artık O Özelliğe Sahip Olmayacak

Blogolik Yazar tarafından 27 Haziran 2020 tarihinde yazılmıştır.

Google Gboard üzerinde yeni bir düzenleme yapmaya karar veren Google önemli bir fonksiyonu uygulamadan kaldıracak.

Akıllı telefonlarımızın vazgeçilmezi olan Gboard, yakında Google arama kısayolunu kaldıracak. Şirketin neden böyle bir karar verdiğini de hala anlamış değiliz.


Google Gboard, şüphesiz akıllı telefonlarımızda olmazsa olmaz klavye uygulamalarımızdan biridir. Android ve iOS platformunda en çok tercih edilen bu uygulama, benzersiz özellikleri ile diğer rakiplerini geride bırakmayı başarıyor. Ancak görünüşe göre ABD‘li şirket, uygulamanın en iyi özelliklerinden birini artık emekli ediyor.

Bir süredir Google arama kısayolunu kaldırmayı düşünen Gboard, bildiğiniz üzere ilk hamlesini, kısayolu klavyenin üst köşesindeki üç noktaya(…) gizleyerek yaptı. Ancak bugünden itibaren bazı beta kullanıcıları, arama kısa yolunun artık bu alt menüden de kaldırıldığını fark ettiler. Yani, işlevsellik tüm kullanıcılar için bir sonraki kararlı güncelleme ile tamamen ortadan kalkacak.

Bu özellik ile kullanıcılar, bulunduğu uygulamadan çıkış yapmadan, yani ayrı olarak bir tarayıcıya girmeden istedikleri her şeye tek bir tuş ile erişebiliyorlardı. Ancak Google, bu özelliği önümüzdeki günlerde uygulamadan tamamen kaldıracak. Bu durum pek çok kullanıcının işini zorlaştırabilir. Siz ne düşünüyorsunuz?

3 ay önce yazılmıştır.
EtiCanlar:
"Google Gboard Artık O Özelliğe Sahip Olmayacak" bu yazı 27 Haziran 2020 tarihinde saat 22:12 sularında "Cep Telefonları" kategorisinde yayınlanmış olup "Blogolik Yazar" tarafından yazıldığı sanılmaktadır..Ve sayaçların yaptığı açıklamaya göre 0 kere okunduğu söylenmektedir..Ayrıca Henüz yorum yazılmamış bir konudur
  • FriendFeed'de Paylaş
  • Facebook'ta Paylaş
  • Twitter'da Paylaş
  • Bu Yazı Hakkında Birşeyler Demek İstermisiniz?

    Her Hakkım Saklıdır®™ Ben Bile Bulamadım :)