Google Drive İle Neler Yapılabilir?

Blogolik Yazar tarafından 2 Temmuz 2016 tarihinde yazılmıştır.

Google Drive ile Yapabileceklerinizi Merak Ediyorsanız, Rehberimize Mutlaka Göz Atın!

Gelişen teknoloji ile birlikte teknolojik cihazlarımızda hafıza sorunları oluşmaktadır. Yüklediğimiz resimler, dokümanlar arttıkça cihazımızın hafızası da dolmaktadır. Google drive ise tam da bu sorun için çözüm olarak bulunmuş bir uygulamadır. Bilgisayarınızdan ulaşabileceğiniz gibi telefonunuzun app store ya da google play uygulamasından da cihazınıza indirebileceğiniz bu çözüm sizlere 15 GB a kadar saklama alanı fırsatı sunmaktadır. Bu da saklama alanı açısından oldukça avantajdır.

Uygulamayı yükledikten sonra girip seçeceğiniz belge, müzik ve dosyaları yükle butonuna basarak google drive a yüklersiniz. Google driveda yükleme yapmak için wifi yani kablosuz bağlantınız olması gerekmektedir. Eğer wifi yoksa da kendi bağlantınızdan devam ediniz seçeneğini işaretleyerek yüklemeye devam edebilirsiniz. Google drive aracılığı ile dosya ve resimlerinizi arkadaşlarınızla paylaşabilirsiniz. Google drive hesabınıza bilgisayardan da oluşturacağınız hesap ve şifre ile de kolaylıkla ulaşabilirsiniz.

Google driverın yeni sürümünde dosyalarınızı yüklerken sürükle bırak yöntemi de kullanabilirsiniz. Böylelikle hem zamandan tasarruf etmiş hem de kolaylık yaşamış olursunuz. Google driveın bir diğer özelliği de gezindiğiniz web sitelerini hafızasına alması ve sık kullanılanlar seçeneği ile daha sonradan kolaylıkla ulaşabiliyor olmanızdır. Google drive da bir belge üzerinde çalışırken listenizde bulunan çevrimiçi arkadaşlarınızla da sohbet edebilme imkanınız bulunmaktadır. Bu yükleme ve çalışma sırasında diğer çalışma arkadaşlarınızla yardımlaşma olanağını doğurmaktadır.

3 sene önce yazılmıştır.
"Google Drive İle Neler Yapılabilir?" bu yazı 2 Temmuz 2016 tarihinde saat 19:24 sularında "Teknoloji" kategorisinde yayınlanmış olup "Blogolik Yazar" tarafından yazıldığı sanılmaktadır..Ve sayaçların yaptığı açıklamaya göre 63 kere okunduğu söylenmektedir..Ayrıca Henüz yorum yazılmamış bir konudur
  • FriendFeed'de Paylaş
  • Facebook'ta Paylaş
  • Twitter'da Paylaş
  • Bu Yazı Hakkında Birşeyler Demek İstermisiniz?

    Her Hakkım Saklıdır®™ Ben Bile Bulamadım :)