Google Chrome’da Facebook Bildirimleri Kapama

Blogolik Yazar tarafından 16 Haziran 2017 tarihinde yazılmıştır.

Google Chrome’da Facebook Bildirimleri Canınızı mı Sıkıyor?

Merhaba arkadaşlar,bu makalemizde sizlerle Google chrome’un bize sunduğu anlık bildirim özelliklerinden facebook için olanını kapatacağız.

Google Chrome’un dünya genelinde en çok kullanılan tarayıcı olduğunu sizlere belirtmek isterim.En çok kullanılan tarayıcı çünkü kullanışlı arayüzü, güncellemeleriyle performansıyla olsun Chrome hepimizin gerek bilgisayarında gerek akıllı telefonumuzda yüklü.Google Chrome’un  bir çok özellikleri arasından anlık bildirim kimimiz için çok iyi olmakla beraber kimimiz için de sinir bozucu ve dikkat dağıtıcı.

Eğer siz de  Google Chrome’da Facebook Bildirimleri’nden kurtulmak istiyorsanız aşağıda vereceğim adımları teker teker uygulayınız.

PC İÇİN:

1.Google Chrome ayarlar penceresini sağ köşedeki panelden açıyoruz.

2.Ayarlar sayfasının alt kısmında GELİŞMİŞ AYARLAR kutucuğunu göreceksiniz.Şimdi bu kutuyu açıyoruz. Ve ardından İçerik ayarlarını açıyoruz.

3.Şimdi ise BİLDİRİMLER kısmından İSTİSNALARI YÖNET’i seçtik.

4.Artık çok az kaldı.Şimdi aşağıdaki fotoğrafta göreceğiniz gibi facebook uygulamasının web site adresini bulun.(sizde daha fazla site olabilir bu bölümde) İzin ver yazan kısma tıkladık ve karşımıza iki seçenek geldi.Eğer Google chrome da facebook bildirimlerini kapatmak istiyorsanız  ki bunun için uğraşıyoruz; ENGELLE seçeneğini işaretliyoruz.Eğer bildirim almak istiyorsak İZİN VER  seçeneği aktif olmalı.


MOBİL İÇİN:

Akıllı telefonumuzda Google Chrome’da Facebook bildirimleri almak istemiyorsak Chrome’dan facebook’a giriş yapıyoruz ve kilit simgesine tıklıyoruz.açılan pencerede site ayarlarını açıyoruz.Burada yapacağımız işlemler yukarıdakilerle aynı zaten.Facebook web sitesini buluyoruz ve İZİN VER seçeneğine dokunuyoruz.Gelen pencerede ENGELLE şeçeneği işaretlenecek

Evet arkadaşlar sizlerle birlikte  4 adımda pc üzerinden  ve tek olmasa da birkaç hamlede akıllı telefonumuz üzerinden facebook anlık bildirimlerini kapattık.  Google Chrome’da Facebook Bildirimleri Nasıl Kapatılır? Adlı yazımı okuduğunuz için teşekkür ederim.bir sorun olmayacağını umuyorum kendinize iyi bakın.

3 sene önce yazılmıştır.
EtiCanlar:
" Google Chrome’da Facebook Bildirimleri Kapama" bu yazı 16 Haziran 2017 tarihinde saat 02:54 sularında "Genel" kategorisinde yayınlanmış olup "Blogolik Yazar" tarafından yazıldığı sanılmaktadır..Ve sayaçların yaptığı açıklamaya göre 106 kere okunduğu söylenmektedir..Ayrıca Henüz yorum yazılmamış bir konudur
  • FriendFeed'de Paylaş
  • Facebook'ta Paylaş
  • Twitter'da Paylaş
  • Bu Yazı Hakkında Birşeyler Demek İstermisiniz?

    Her Hakkım Saklıdır®™ Ben Bile Bulamadım :)