Google Arama Geçmişi Temizleme

Blogolik Yazar tarafından 19 Eylül 2016 tarihinde yazılmıştır.

Google Arama Geçmişi Temizleme

Google’da bazı sebepler ile arama geçmişinizi temizlemek isteyebilir, başkalarının hangi sitelere girdiğinizi görmesini istemiyor olabilirsiniz. Bunun için yapmanız gerekenler oldukça basit. Öncelikle zaten açık olan herhangi bir Google tarayıcısıma bağlantılı sayfada sağdaki üst üste üç çizgili sembole yani ‘Google’ı özelleştirin ve kontrol edin’e tıklayın. Daha sonra bu sekmede ‘Geçmiş’ simgesine tıklayın ve açılan sayfada dilerseniz yanlarındaki boş kutulara basarak teker teker sayfaları silin, dilerseniz de ‘tüm geçmişi sil’ seçeneğine basarak ‘evet’i işaretleyin. İki türlü de istediğiniz tüm sayfalar silinecektir.

Bu geçmiş listesini açma işinizi daha sonra dilerseniz ‘Ctrl+H’ tuşları ile de yapabilirsiniz. Önünüze Geçmiş listesini kolayca çıkartacaktır. Buradan yine aynı silme işlemlerini uygulamanız mümkün.

Dilerseniz daha sonra sürekli bu silme işlemini tekrarlamak istemiyor iseniz, kısaca geçmiş listelemeyi kaldırma seçeneklerini okuyarak değiştirebilirsiniz ve her defasında bu silme işlemlerini tekrarlamak zorunda kalmazsınız fakat sizin girdiğiniz siteler yine de bilgisayarınızda ya da Google’ınızda olmasa da takip edilir ve kaydedilir.

2 sene önce yazılmıştır.
"Google Arama Geçmişi Temizleme" bu yazı 19 Eylül 2016 tarihinde saat 23:54 sularında "Teknoloji" kategorisinde yayınlanmış olup "Blogolik Yazar" tarafından yazıldığı sanılmaktadır..Ve sayaçların yaptığı açıklamaya göre 49 kere okunduğu söylenmektedir..Ayrıca Henüz yorum yazılmamış bir konudur
  • FriendFeed'de Paylaş
  • Facebook'ta Paylaş
  • Twitter'da Paylaş
  • Bu Yazı Hakkında Birşeyler Demek İstermisiniz?

    Her Hakkım Saklıdır®™ Ben Bile Bulamadım :)