Gmail Toplu Mesaj Silme Nasıl Uygulanır?

Blogolik Yazar tarafından 1 Haziran 2017 tarihinde yazılmıştır.

Gmail Toplu Mesaj Silme
Gmail elektronik posta ile iletişim halinde olmak için tasarlanmış ve uygulama halinde çok fazla kullanılan bir elektronik posta uzantı sistemidir. Gmail bir çok alanda kullanıcısına fayda sağlamaktadır. İletişim aracı olarak kullanılan Gmail örnek olarak İş başvuruları, abone olduğumuz herhangi bir site hakkında yeni gelişmeler ve haberlere ulaşabilmek, bazı seyahat acenteleri ya çeşitli hizmet kuruluşlarının kampanyalarından haberdar olmak amacıyla kullanılmaktadır. Fakat Gmail geniş kapsamlı bir elektronik posta sistemi olduğu için zamanla gelen maillerin birikmesi söz konusu olmaktadır. Zaman içinde artık ilgimizi çekmeyen mail bilgilerinden silme işlemi ile kurtulabiliriz. Sürekli olarak daha sonra silmek için ertelediğimiz mailler zamanla birikir ve gereksiz çok fazla e posta birikir. Böyle bir halde tek tek mailleri silmek çok zaman alacağından gereksiz olan mailleri toplu bir şekilde silme işlemi yapılabilmektedir.

Gmail Toplu Mail Silme İşleminin Avantajları Nelerdir?

Microsoft bu durum için bir toplu mail silme uzantısı geliştirerek kullanıcılara imkan sağlamıştır. Gmail de kullanılan toplu silme uzantı sistemi bir çok programda da kullanılmıştır. Doğru bir şekilde uygulanıldığı zaman toplu mail silme, artık gereksiz olan mailleri temizlerken zaman kazanılmasını sağlamaktadır.

Gmail Toplu Mesaj Silme Nasıl Uygulanır?
Öncelikli olarak bilgisayarımızdan veya akıllı telefonumuzdan mailimize giriyoruz. Daha sonra karşımıza çıkan sayfa üzerinden “Gelen kutusu” bölümünü işaretliyoruz görünen sayfadaki bütün mailler işaretlenmiş olarak belirleniyor. Daha sonra işaretlenmiş mailler arasından silmek istemediğimiz maillerin sol tarafındaki link işaretlerini kaldırıyoruz. Seçmiş olduğumuz silinmesini istediğimiz mailleri tekrar kontrol ederek en üstte bulunan sil butonuna tıklıyoruz. Böylece seçtiğimiz bütün mailleri silmiş oluyoruz. Burada önemli olan seçmek istediğimiz mailleri belirlerken dikkatli olmak. Silinmesini istemediğimiz bir maili yanlışlıkla silmemiz halinde ise silinmiş öğeler kısmından mailimizi tekrar kurtarabiliyoruz.

3 sene önce yazılmıştır.
"Gmail Toplu Mesaj Silme Nasıl Uygulanır?" bu yazı 1 Haziran 2017 tarihinde saat 23:01 sularında "Faydalı Bilgiler" kategorisinde yayınlanmış olup "Blogolik Yazar" tarafından yazıldığı sanılmaktadır..Ve sayaçların yaptığı açıklamaya göre 218 kere okunduğu söylenmektedir..Ayrıca Henüz yorum yazılmamış bir konudur
  • FriendFeed'de Paylaş
  • Facebook'ta Paylaş
  • Twitter'da Paylaş
  • Bu Yazı Hakkında Birşeyler Demek İstermisiniz?

    Her Hakkım Saklıdır®™ Ben Bile Bulamadım :)