Galyalı Asteriksin Maceraları

Blogolik Yazar tarafından 11 Ekim 2016 tarihinde yazılmıştır.

Galyalı Asteriksin Maceraları

Galyalı Asteriksin Maceraları Fransız bir çizgi romandır. Bu çizgi romanın ana konusu Roma’nın istilası sonra bu istilaya karşı koyan Galya köyünün mücadelesi anlatılmaktadır. Galyalı Asteriksin Maceraları adlı çizgi roman Fransızca dışında birçok dile çevrilmiştir. Dünya genelinde oldukça büyük bir hayranlık uyandıran bu çizgi romanın çevrildiği diller şunlardır; İngilizce, Felemenkçe, Almanca, Danca, İzlandaca, Norveççe, İsveççe, Fince, İspanyolca, Katalanca, Baskça, Portekizce, İtalyanca, Lehçe, Modern Yunanca, Türkçe, Slovakça, Sırpça, Hırvatça ve Endonezce’dir.

Galyalı Asteriksin Maceraları adlı çizgi romanın en büyük başarısı her yaştan okuyucu kitlesinin ilgisini ve dikkatini çekmesidir. Çünkü kimi insanlar dövüşlerden hoşlanırken kimileri de sınırsız şakalardan hoşlanmaktadırlar. Bu eser her ikisini de bünyesinde barındırmaktadır. O nedenle farklı ilgi alanları olan kişileri bir araya getirebilen ender eserlerden biridir.  Galyalı Asteriksin Maceraları adlı çizgi romanın ana karakterinden birisi olan Asteriks en zor görevleri alan ve bu görevlerden alnının aklıyla çıkan zeki ve çalışkan mizaçta olan bir karakterdir. Boyu çok kısa olduğu için roman içerisinde lakabı bücürdür. Galyalı Asteriksin Maceraları adlı çizgi romanın bir diğer kahramanı ise Oburisk’tir. Bu karakter Asteriks’in can dostudur. Sürekli beraberlerdir. Oburiks yaban domuzu avlamayı çok seven ve sürekli hayvan eti yiyen bir karakter olarak dikkat çekmektedir.

4 sene önce yazılmıştır.
"Galyalı Asteriksin Maceraları" bu yazı 11 Ekim 2016 tarihinde saat 23:25 sularında "Faydalı Bilgiler" kategorisinde yayınlanmış olup "Blogolik Yazar" tarafından yazıldığı sanılmaktadır..Ve sayaçların yaptığı açıklamaya göre 101 kere okunduğu söylenmektedir..Ayrıca Henüz yorum yazılmamış bir konudur
  • FriendFeed'de Paylaş
  • Facebook'ta Paylaş
  • Twitter'da Paylaş
  • Bu Yazı Hakkında Birşeyler Demek İstermisiniz?

    Her Hakkım Saklıdır®™ Ben Bile Bulamadım :)