Huawei, Engellere Rağmen Farkı Eritiyor

Blogolik Yazar tarafından 14 Aralık 2019 tarihinde yazılmıştır.

Akıllı telefon üreticilerinden Huawei, uğradığı ambargolara rağmen yükselişini devam etiriyor.

Çin pazarında Huawei & Honor birinci, OPPO ikinci ve Xiaomi de üçüncü üretici konumundaydı. Bu üç üreticinin de aralarında oldukça küçük rakamlar vardı. Bugün ise yaşananlardan sonra Huawei Çin pazarının %65’ine hakim durumda. Son çeyrekte açıklanan rakamlardan sonra %25 seviyelerinde olan pazar payı %65’e çıkmış durumda. Bu durum Huawei ile Güney Koreli üretici Samsung’un arasındaki farkın ciddi anlamda kapanmasına sebep oldu.

2018 yılı sonunda Samsung ve Huawei arasındaki fark %5,7 seviyelerindeydi. Bugün ise bu fark %3,6 gibi öngörülemez bir seviyeye ulaştı. Geçtiğimiz yıl Samsung 321 milyon adet telefon satışı gerçekleştirdiğini açıkladı. Huawei ise bu yıl içinde 251 milyon adete ulaştı. Samsung‘un geçtiğimiz yıla göre daha az satış yaptığını biliyoruz ve ortaya çıkan bu rakamlara göre Samsung’un da 262 milyon adet civarlarında telefon satışı yapmış olması gerekiyor. Samsung bu kadar büyük bir kayıp yaşamış olabilir mi? Bu da ayrı bir soru işareti. Bakalım ilerleyen günlerde ne gibi gelişmeler yaşanacak?

10 ay önce yazılmıştır.
EtiCanlar:
"Huawei, Engellere Rağmen Farkı Eritiyor" bu yazı 14 Aralık 2019 tarihinde saat 22:34 sularında "Cep Telefonları" kategorisinde yayınlanmış olup "Blogolik Yazar" tarafından yazıldığı sanılmaktadır..Ve sayaçların yaptığı açıklamaya göre 6 kere okunduğu söylenmektedir..Ayrıca Henüz yorum yazılmamış bir konudur
  • FriendFeed'de Paylaş
  • Facebook'ta Paylaş
  • Twitter'da Paylaş
  • Bu Yazı Hakkında Birşeyler Demek İstermisiniz?

    Her Hakkım Saklıdır®™ Ben Bile Bulamadım :)