Ford Yeni Sürüş Sistemini Mobil Oyunlardan Esinlenerek Yapabilir

Blogolik Yazar tarafından 8 Ekim 2018 tarihinde yazılmıştır.

Ford, ilginç bir proje üzerinde düşünüyor. Şirket tıpkı mobil simulasyon, yarış oyunlarında olduğu gibi telefonla yönettiğiniz bir otomobil yapabilir.

Ford sürücüsüz otomobil kontrolünde gerekli olabilecek müdahalelerin adeta bir mobil oyun gibi telefon üzerinden yapılabilmesi fikrini değerlendiriyor.

Şirket bunun için ABD’de iki farklı fikrin patentini aldı. Bu patentlerden ilki, Real Racing 3 ve benzeri oyunlardaki gibi bir sürüş sistemini işaret ediyor. Söz konusu sistemde telefon bir direksiyonmuş gibi hareket ettirilip kullanılabiliyor. Telefonun ivmeölçer ve jiroskopu da ön lastiklerin kontrolünü sağlıyor. Ford’un patenti sezgisel bir deneyim vadetse de, kocaman bir arabayı küçük bir telefonla kontrol etme fikrinin kulağa biraz ürkütücü geldiğini söylemek gerekiyor.

İkinci modda ise kullanıcıların önündeki mobil cihazın ekranında bir direksiyon beliriyor. Söz konusu direksiyon, parmak hareketleriyle kontrol ediliyor. Bakalım Ford bu ilginç projeyi gerçekten de hayata geçirecek mi?

6 ay önce yazılmıştır.
EtiCanlar:
"Ford Yeni Sürüş Sistemini Mobil Oyunlardan Esinlenerek Yapabilir" bu yazı 8 Ekim 2018 tarihinde saat 16:27 sularında "Teknoloji" kategorisinde yayınlanmış olup "Blogolik Yazar" tarafından yazıldığı sanılmaktadır..Ve sayaçların yaptığı açıklamaya göre 14 kere okunduğu söylenmektedir..Ayrıca Henüz yorum yazılmamış bir konudur
  • FriendFeed'de Paylaş
  • Facebook'ta Paylaş
  • Twitter'da Paylaş
  • Bu Yazı Hakkında Birşeyler Demek İstermisiniz?

    Her Hakkım Saklıdır®™ Ben Bile Bulamadım :)