Fırın Temizliği Nasıl Yapılır?

Blogolik Yazar tarafından 15 Kasım 2017 tarihinde yazılmıştır.

Fırın Temizliği Nasıl Yapılır?

Kadınların neredeyse çoğu hatta hepsi fırın temizlemekten sıkılmışlardır. Onca yemekten sonra bir de kirlenen fırın temizlemesi kadınlara eziyet gibi gelmektedir. Yağ kalıntıları, buharlaşan havanın içinde bıraktığı koku da cabasıdır. Ve fırın temizliği nasıl yapılır?

Davlumbaz Fırın 

Öncelikle davlumbaz fırın kullanıyor iseniz işiniz diğer ocak fırınına göre daha kolaydır. Öncelikle fırını sıcak sıcak temizlemeye çalışmayın. Kullandığınız mutfak deterjanını bir süngere biraz dökerek içini silmeye başlayın. İçine deterjan dökmeyin çünkü silerken içinde kalıntı olabilir tadı yaptığınız yemeğe geçmese bile fırın ısınınca kokusu yemeğe siner. Daha sonra başka ıslak bir bezle içini güzelce silin. Bu arada içinde o tepsi koyulan yerin demirini çıkarıp alt tarafı da silin.

Ocak Fırını

Eğer ocak fırını kullanıyorsanız önce içinde olan bütün çıkabilir yerleri çıkartın içini yine davlumbaz fırında yaptığımız gibi silin. Ve en zor yer ise o cam bölme. Cam bölmeler genelde vida ile tutturulmuş ve çıkabilir oluyor. Cam bölmeyi de tornavida yardımıyla kırmadan çıkarıp içini yine deterjanlı süngerle silip daha sonra da ıslak bezle silebilirsiniz.

3 sene önce yazılmıştır.
"Fırın Temizliği Nasıl Yapılır?" bu yazı 15 Kasım 2017 tarihinde saat 16:47 sularında "Faydalı Bilgiler" kategorisinde yayınlanmış olup "Blogolik Yazar" tarafından yazıldığı sanılmaktadır..Ve sayaçların yaptığı açıklamaya göre 35 kere okunduğu söylenmektedir..Ayrıca Henüz yorum yazılmamış bir konudur
  • FriendFeed'de Paylaş
  • Facebook'ta Paylaş
  • Twitter'da Paylaş
  • Bu Yazı Hakkında Birşeyler Demek İstermisiniz?

    Her Hakkım Saklıdır®™ Ben Bile Bulamadım :)