Firefox Nasıl Hızlandırılır? Firefox Hızlandırma Yöntemleri

Blogolik Yazar tarafından 3 Haziran 2017 tarihinde yazılmıştır.

Firefox Nasıl Hızlandırılır? Firefox Hızlandırma Yöntemleri

İnternette işimizi kolaylaştıran ve gezinmemize olanak sağlayan en önemli araçlar kuşkusuz tarayıcılardır. İnternet sektörünün en önemli tarayıcıları arasında Google Chrome ve Yandexin yanında Firefox’ta yer alıyor. Günümüzde Firefox, Google Chrome ile birlikte iki ezeli rakip olarak dikkat çekmekte ve her güm milyonlarca kişi tarafından aktif olarak kullanılmaktadır. Diğer tarayıcılardan farklı olarak her güncellemesi ile bizleri şaşırtıp, zengin ve güçlü özellikleri ile karşımıza çıkmaktadır. Aslında böyle güçlü ve kullanışlı bir tarayıcının bazı kusurlarından da bahsetmek gerekir. Mozilla Firefox kimi zaman yavaşlık sorunu ile karşımıza çıkmaktadır. Peki, bu durum nasıl çözülebilir? Yavaş olan Firefox nasıl hızlandırılır?

Firefox’u Yenileyin

Firefox tarayıcınızın yavaşladığı durumlarda bazı yöntemlerle Firefox’u hızlandırmak mümkün. Bunlardan ilki Firefox tarayıcınızı yenileyerek hızlandırabilirsiniz. İkinci durum ise Firefox’u silerek yeniden cihazınıza yüklemektir. Ancak ikinci durumda silinen Firefox içerindeki kayıtlı parolalar, internet geçmişiniz, yer imleri, açık sekmeler gibi ve buna benzer tüm verileriniz silinecektir. Ancak Firefox ’un önemli bir özelliği ile tüm bilgilerinizi garanti altına alarak Firefox’u yenileyebilirsiniz. Bu yenileme sayesinde Firefox’u yavaşlatan veri grubundan sadece 10 dakikada kurtulabilirsiniz.

Çevre Uygulamaları Kontrol Edin

Firefox’u yavaşlatan bir başka sorun ise yan uygulamalardır. Firefox tarayıcısı gerek kendi özellikleri gerekse de sizin istediğiniz özellikleri sağlamak için yan uygulamaları kullanmaktadır. Bu aşamada sizin yapmanız gereken yüklediğiniz yan uygulamaları ve sistem uygulamalarını kontrol ederek, güç harcayan tüm eklentileri kapatmak. Firefox’ un eklentileri arasında en çok güç harcayan eklentiyi bulup kapatmak için; Ayarlar> Eklentiler>Yan uygulamalar bu adımları takip ederek tüm yüklü eklentilere ulaşabilirsiniz.

Donanım Kullanımına Göz Atın

Firefox tarayıcınız cihazınızın donanımını en iyi şekilde kullanır. Donanımınızın en iyi şekilde kullanılması için; Firefox>Seçenekler>Gelişmiş bölümüne girerek “Mümkün olduğunda donanım ivmelenmesini kullan ”bölümündeki işarete tıklamalısınız. Bunu seçtiğinizde Firefox gerektiği durumlarda bilgisayar donanımını en üst seviyede kullanacaktır.

Optimizasyon Yapmak

Firefox’u en üst düzey performans ve daha hızlı çalıştırmak için giriş sayfanızı optimize etmelisiniz. Giriş sayfasında herhangi bir internet sitesi veya açık olan başka bir sekme Firefox’ un geç açılmasına ve sekmeler arası geçişlerde yavaşlığa sebep olur. Bu yüzden yapmanız gereken Ayarlar>Giriş Sayfası bölümüne girerek giriş sayfanızı boş sayfa olarak ayarlamanız gerekmektedir. Bu ayarlar size ekstra bir hız katmakla beraber sekmeler arasındaki geçiş hızını da arttırarak size de daha rahat bir çalışma ortamı sunacaktır

3 sene önce yazılmıştır.
"Firefox Nasıl Hızlandırılır? Firefox Hızlandırma Yöntemleri" bu yazı 3 Haziran 2017 tarihinde saat 23:21 sularında "Teknoloji" kategorisinde yayınlanmış olup "Blogolik Yazar" tarafından yazıldığı sanılmaktadır..Ve sayaçların yaptığı açıklamaya göre 395 kere okunduğu söylenmektedir..Ayrıca Henüz yorum yazılmamış bir konudur
  • FriendFeed'de Paylaş
  • Facebook'ta Paylaş
  • Twitter'da Paylaş
  • Bu Yazı Hakkında Birşeyler Demek İstermisiniz?

    Her Hakkım Saklıdır®™ Ben Bile Bulamadım :)