Firefox Kolay Yoldan Nasıl Hızlandırılır?

Blogolik Yazar tarafından 13 Aralık 2016 tarihinde yazılmıştır.

Firefox Kolay Yoldan Nasıl Hızlandırılır?

İnternet tarayıcıları ile ilgili işiniz gereği ya da tercihen birden fazla tarayıcı kullanımına başvurabilirsiniz. Bu durumda Mozilla Firefox başta gelen tarayıcılardan oluyor. Herhangi bir yazılımı kullandığınızda kullandığınız tarayıcının yavaşlaması olası durumlardandır. Tarayıcılar da maalesef zaman zaman yavaşlama gibi sorunlarla karşı karşıya kalıyor. Tarayıcıların bu yavaşlığı internet hızında yavaşlamaya ve internetin verimli kullanılmasına engel oluyor. Bu nedenle tarayıcıları hızlandırma konusunda bazı işlemler yapmak gerekiyor.

Firefox Tarayıcınızı Nasıl Hızlandırırsınız?

  1. Firefox’u yenilemek

İlk olarak akla gelen ve herkes tarafından denenen yöntem Firefox’u yenilemek oluyor. Yapacağınız yenileme işlemi ile Firefox ilk haline geri dönerek sıfırlanmış oluyor. Yaptığınız bu sıfırlama işlemi ile de web sitesi izinleri, güvenlik sertifikaları ve cihaz ayaları, plugin ayarları, araç çubuğu ayarları, kullanıcı stilleri, sosyal özellikler, DOM kayıtları, tarayıcı eklentileri, tarayıcınıza eklenen arama motorları ve indirme geçmişi temizlenmiş oluyor. Yenileme işleminizi arama çubuğuna abbout: support yazarak karşınıza çıkan Firefox tarayıcısını yenile butonuna tıklayarak gerçekleştirebilirsiniz.

  1. Sistem kaynakları kullanımını kontrol ederek verimsiz çalışan yan uygulamaları devre dışı bırakmak

Firefox’ ta gereğinden fazla bellek kullanımı yapılmaması ve kaynakların gereksiz tüketilmemesi için bu işlemi gerçekleştirebilirsiniz. Bunu yapmak için ise Firefox açık durumdayken sağ üst köşede bulunan menüden eklentiler kısmını seçmelisiniz. Yan uygulamalar sekmesinden karşınıza çıkan değişebilir menülerden asla etkinleştirme seçeneğini seçin. Kullandığınız her uygulama için bu işlemi tekrar edip, açıp kapatarak güncelleyin.

  1. Firefox başlangıcını optimize etmek

Firefox tarayıcınızın açılışı sırasında takılma, donma ve yavaşlama gibi sorunlarınız varsa bu işlem sizin için çözüm olabilir. Firefox başlangıcınızı boş sayfa haline getirerek hızlandırmış olursunuz. Bunun için Firefox açıldıktan sonra açılabilir menüdeki boş bir sayfa göster kısmını seçerek ayarlayabilirsiniz.

4 sene önce yazılmıştır.
"Firefox Kolay Yoldan Nasıl Hızlandırılır?" bu yazı 13 Aralık 2016 tarihinde saat 22:50 sularında "Teknoloji" kategorisinde yayınlanmış olup "Blogolik Yazar" tarafından yazıldığı sanılmaktadır..Ve sayaçların yaptığı açıklamaya göre 67 kere okunduğu söylenmektedir..Ayrıca Henüz yorum yazılmamış bir konudur
  • FriendFeed'de Paylaş
  • Facebook'ta Paylaş
  • Twitter'da Paylaş
  • Bu Yazı Hakkında Birşeyler Demek İstermisiniz?

    Her Hakkım Saklıdır®™ Ben Bile Bulamadım :)