Firefox 71’e Yeni Bir Özellik Geldi

Blogolik Yazar tarafından 4 Aralık 2019 tarihinde yazılmıştır.

Popüler internet tarayıcılarından Mozilla Firefox için yeni bir özellik çıktı.

Firefox 70, Ekim ayında çıkan Firefox 70 kadar büyük farklılıklar içermese de bazı düzeltmeler ve kullanıcı arayüzü yenilemeleri ile geliyor. Lockwise ve Firefox Monitor gibi yeni eklenen özelliklerde de iyileştirmeler yapılmış. Windows için resim içinde resim ile video oynatma sürümün yenilikleri arasında yer alıyor.

Kullanıcı arayüzü güncellemesi olarak HTML’de yeniden uygulanmış about:config sayfası sunuluyor. Sertifika gösterici de yenilenmiş ve artık daha fazla detay sunuyor. Yeni kiosk modu ise arayüzünüzün belirli kısımlarını gizleyebilmenize olanak sağlıyor.

Resim içinde resim video özelliği için bir videonun sağ tarafındaki mavi ikonu seçmeniz ve gezici pencereye yerleştirmeniz yeterli. Bu durumda pencere, diğer sekmelerde çalışmaya devam etseniz bile görünür hale geliyor. Linux ve macOS için bu özelliğin Ocak 2020 içerisinde Firefox 72 ile geleceği paylaşılıyor.

Yeni gizlilik eklemeleri olarak ise Firefox artık alt etki alanlarını tanıyabiliyor ve Lockwise’dan otomatik doldurma etki alanı girişlerini döndürebiliyor. Firefox Monitor’den bütünleşik ihlal uyarıları da artık ekran okuyucusu olan kullanıcılar için kullanılabilir durumda. Ayrıca, bildirimler Firefox kripto madencileri engellediğinde de gösterilebiliyor.

11 ay önce yazılmıştır.
EtiCanlar:
"Firefox 71’e Yeni Bir Özellik Geldi" bu yazı 4 Aralık 2019 tarihinde saat 22:32 sularında "Cep Telefonları" kategorisinde yayınlanmış olup "Blogolik Yazar" tarafından yazıldığı sanılmaktadır..Ve sayaçların yaptığı açıklamaya göre 34 kere okunduğu söylenmektedir..Ayrıca Henüz yorum yazılmamış bir konudur
  • FriendFeed'de Paylaş
  • Facebook'ta Paylaş
  • Twitter'da Paylaş
  • Bu Yazı Hakkında Birşeyler Demek İstermisiniz?

    Her Hakkım Saklıdır®™ Ben Bile Bulamadım :)