FB Yandex Nasıl Kullanılır?

Blogolik Yazar tarafından 7 Haziran 2016 tarihinde yazılmıştır.

FB Yandex Nasıl Kullanılır?

2015 – 2016 futbol sezonuna Fenerbahçe Spor Kulübü büyük yatırımlar yaparak girmiştir. 70 milyon dolara yakın bir rakamı sadece futbol takımının yeniden yapılanması için harcamıştır. Bu rakam da Türk Lirası olarak yaklaşık 210 trilyona denk gelmektedir. Bu yatırımların finansmanının bir kısmını başkan Aziz Yıldırım önderliğinde bankalara borçlanarak ve büyük çaplı sponsorluk antlaşmalarıyla sağlamak istemişlerdir.

Bu sponsorluklardan ilki uzun yıllardır çalışılmış olan Adidas ile forma sponsorluğudur. Formaların Fenerium mağazalarının kendisinin üretmesine karşılık Adidas ile formada reklam antlaşması imzalandı. Bir diğer büyük antlaşma ise stadyum isminde gerçekleşmiş bulunuyor. Son zamanlarda tüm dünyada başlıca popüler olan bu sponsorluk şekli Fenerbahçe için Ülker ile anlaşıldı. Fenerbahçe Şükrü Saraçoğlu Stadyumun adı Ülker Arena olarak değişime uğramıştır. 10 yıllık bir sponsorluk bu antlaşma sayesinde Fenerbahçe’nin kasasına yaklaşık 100 milyon dolarlık bir girdi sağlayacak.

Ülke çapında çok ses getiren belki de en önemli sponsorluk antlaşması ise arama motoru Yandex ile imzalandı. Çok yönlü anlaşmanın birinci kısmı formalarla ilgili. Formaların göğüs reklamında Yandex isminin yer alması ile Fenerbahçe 4 milyon dolar kazanacak. Anlaşmanın ikinci kısmı ise arama motorundan yapılacak aramalarla ilgili. Yandex’ten yapılan her arama sonucunda Fenerbahçe ekstra gelir elde edecek. Taraftarların aklındaki soru ise FB Yandex nasıl kullanılır? Bir diğer soru ise yapılan arama sonucu kulüp nasıl para kazanacak? Yandex’in bu konuda yaptığı açıklama ise: “Bir taraftarın günlük yapacağı 30 arama için kulübe 30 dolar vereceğiz bu sayı 1 milyon olursa biz de 1 milyon vereceğiz” oldu.

4 sene önce yazılmıştır.
"FB Yandex Nasıl Kullanılır?" bu yazı 7 Haziran 2016 tarihinde saat 19:37 sularında "Faydalı Bilgiler" kategorisinde yayınlanmış olup "Blogolik Yazar" tarafından yazıldığı sanılmaktadır..Ve sayaçların yaptığı açıklamaya göre 112 kere okunduğu söylenmektedir..Ayrıca Henüz yorum yazılmamış bir konudur
  • FriendFeed'de Paylaş
  • Facebook'ta Paylaş
  • Twitter'da Paylaş
  • Bu Yazı Hakkında Birşeyler Demek İstermisiniz?

    Her Hakkım Saklıdır®™ Ben Bile Bulamadım :)