Facebook’ta profil videosu nasıl yapılır?

Blogolik Yazar tarafından 23 Mart 2017 tarihinde yazılmıştır.

YENİ TREND: FACEBOOK PROFİL ViDEOSU

Günümüz teknolojisinde hepimiz biliyoruz ki, sosyal medya en önemli paylaşım aracı. Bir çok paylaşım aracından da en sık kullanılanıdır Facebook. Çeşitli anlarımızı, anılarımızı, fotoğraflarımızı ve hislerimizi orada paylaşırız. Belirlediğimiz bir profilimiz vardır ve arkadaşlarımız bizi o profilden tanır.. Tabii ki bu alanda kendimizi de ifade edeceğimiz profil fotoğraflarımızı da paylaşırız. Şimdi son zamanlarda Facebook buna bir yenilik eklemiş; yeni bir trend, hareketli profil fotoğrafı. Artık Facebook’ta 7 saniyelik bir profil videosu yayınlayabiliyoruz.

Peki bu nasıl olur, Facebook’ta profil videosu nasıl yapılır? Hepimiz profil fotoğrafının nasıl yüklendiğini biliriz değil mi? Aynı şekilde profil sayfanızda bulunan fotoğrafınızın üzerine gelin, sağ alt köşesinde ne yapmak istediğinizi bildiren fotoğraf/video ifadesine tıklayın. Karşınıza çıkan seçeneklerde, ‘Yeni Bir Profil Videosu Çek’e tıklayın. Karşınıza selfie (öz çekim) kamerası açılacaktır. Pozunuzu verin ve nasıl isterseniz o şekilde bir selfie videosu çekin . 7 saniye tamamlandığında sağ üst köşede ‘İleri’ ye tıklayın .

Aynı anda videonuzun ön izlemesini de görürsünüz . Tabi beğenmediğiniz halde geri dönüp tekrar deneyebilirsiniz. Daha sonra yine üst köşede ‘Kullan’ a tıklayın ve profil videonuz yayınlansın. Profil videonuz, haber kaynağında yayınlandığında arkadaşlarınız, 7 saniyelik sesli profil videonuzu izleyebilirler. Videonuzu hazırlarken içinizden geleni de söylemek hoş olur tabi.

Aynı zamanda daha önceden hazırlamış olduğunuz yine tabi 7 saniyelik videonuzu da yükleyebilirsiniz. ‘Video veya Fotoğraf Yükle’ seçeneğini seçersiniz ve karşınıza telefonunuzun galerisi açılır. Tıpkı fotoğraf yüklediğiniz gibi videonuzu da aynı şekilde yükleyebilirsiniz.

Ayrıca görsel bir anlatım isterseniz eğer, internetten ‘Facebook’ta profil videosu nasıl yapılır?’ konusuyla ilgili tanıtım videolarına da bakabilirsiniz.

Bana göre gayet güzel ve eğlenceli bir yenilik. Denemeniz tavsiye ederim. Facebook’a bu güzel hareketi için de teşekkür ederiz. Bakalım daha ne trendler çıkacak, bekliyoruz…

2 sene önce yazılmıştır.
"Facebook’ta profil videosu nasıl yapılır?" bu yazı 23 Mart 2017 tarihinde saat 00:58 sularında "Faydalı Bilgiler" kategorisinde yayınlanmış olup "Blogolik Yazar" tarafından yazıldığı sanılmaktadır..Ve sayaçların yaptığı açıklamaya göre 77 kere okunduğu söylenmektedir..Ayrıca Henüz yorum yazılmamış bir konudur
  • FriendFeed'de Paylaş
  • Facebook'ta Paylaş
  • Twitter'da Paylaş
  • Bu Yazı Hakkında Birşeyler Demek İstermisiniz?

    Her Hakkım Saklıdır®™ Ben Bile Bulamadım :)