Facebook’ta Canlı Yayın Nasıl Yapılır?

Blogolik Yazar tarafından 17 Eylül 2016 tarihinde yazılmıştır.

Facebook’ta Canlı Yayın Nasıl Yapılır?

Facebook, günümüz itibariyle en fazla kullanılan sosyal paylaşım sitesidir. Facebook sitesi üzerinden kullanıcılar fotoğraflar vb. paylaşımlarını yapabilir, takipçilerine açık bir şekilde duvarını görüntüleyebilir. Geçtiğimiz dönemlerde Twitter sitesinin Periscope şirketini satın alması üzerine eli güçlenmişti. Yani Facebook’un rakibi olan Twitter artık daha güçlü olmuştu. Periscope atağına karşı Facebook şirketi de hiç zaman kaybetmeden Facebook’a canlı yayın özelliği getirmişti. Kısa dönem içerisinde telefonlarda rahatlıkla yapılabilir hale geldi. Bunun üzerine bir zaman sonra da bilgisayarlar için rtmp akışı ile birlikte canlı yayın özelliği kazandırılmış oldu.

Telefonlarda Nasıl Yapılır?

Öncelikle ilk yapmanız gereken Facebook uygulamasını çalıştırmaktır. Sonrasında ise Durum Güncelle adlı seçeneğe tıklayın. Muhtemelen canlı yayın özelliği artık profilinizde etkinleşmiş olacaktır. En sonunda da Yeni! Canlı Video Kaydet seçeneğine tıklayın.

Bilgisayarlarda Nasıl Yapılır?

Bilgisayarlardan yapmak için http://live.h-artonline.com/ adlı siteye tıklayın ve kırmızı butona tıklayın. (Canlı yayını yapabilmek için OBS adlı programı bilgisayarınıza indirip kurun).Kırmızı butona bastıktan sonra gerekli yayın bilgilerinizi programa kaydedin ve yayını başlatın.

3 sene önce yazılmıştır.
"Facebook’ta Canlı Yayın Nasıl Yapılır?" bu yazı 17 Eylül 2016 tarihinde saat 21:47 sularında "Teknoloji" kategorisinde yayınlanmış olup "Blogolik Yazar" tarafından yazıldığı sanılmaktadır..Ve sayaçların yaptığı açıklamaya göre 49 kere okunduğu söylenmektedir..Ayrıca Henüz yorum yazılmamış bir konudur
  • FriendFeed'de Paylaş
  • Facebook'ta Paylaş
  • Twitter'da Paylaş
  • Bu Yazı Hakkında Birşeyler Demek İstermisiniz?

    Her Hakkım Saklıdır®™ Ben Bile Bulamadım :)