Facebook, WhatsApp Uygulamaları Huawei Telefonlarda Bulunmayacak

Blogolik Yazar tarafından 7 Haziran 2019 tarihinde yazılmıştır.

WhatsApp, Facebook gibi en popüler uygulamalar artık Huawei akıllı telefonlarda ön yüklü olarak yer almayacak.

Google, Çin merkezli Huawei ile işbirliğini sınırlandırma kararı almıştı. Benzer bir kısıtlama şimdi de sosyal medya devam Facebook’ ve bünyesindeki uygulamalar için geldi. Huawei telefonlarda Facebook, WhatsApp ve Instagram bundan sonraki süreçte ön yüklü olmayacak.

Yeni Huawei telefonlarda Facebook, Instagram, WhastApp olmayacak
Karar bundan sonra tanıtılacak Huawei / Honor telefonları kapsayacak. Piyasada mevcut durumda satışta olan telefonlar bu karardan etkilenmeyecek. Reuters’e konuşan bir Huawei yetkilisi durumu doğrularken, kullanıcıların bu uygulamalara erişebileceklerini ve güncellemeler almaya devam edeceklerini bildirdi. Tabii ki kullanıcılar bu popüler uygulamaları Google Play Store’a giriş yapıp indirebilecek.

Twitter ve daha birçok popüler uygulama Huawei telefonlarda ön yüklü geliyor. Twitter başta olmak üzere diğer uygulamalardan benzer bir karar gelip gelmeyeceği henüz net değil. Bakalım ilerleyen süreçte neler olacak?

6 ay önce yazılmıştır.
EtiCanlar:
"Facebook, WhatsApp Uygulamaları Huawei Telefonlarda Bulunmayacak" bu yazı 7 Haziran 2019 tarihinde saat 23:00 sularında "Cep Telefonları" kategorisinde yayınlanmış olup "Blogolik Yazar" tarafından yazıldığı sanılmaktadır..Ve sayaçların yaptığı açıklamaya göre 2 kere okunduğu söylenmektedir..Ayrıca Henüz yorum yazılmamış bir konudur
  • FriendFeed'de Paylaş
  • Facebook'ta Paylaş
  • Twitter'da Paylaş
  • Bu Yazı Hakkında Birşeyler Demek İstermisiniz?

    Her Hakkım Saklıdır®™ Ben Bile Bulamadım :)