Facebook Önbelleği Nasıl Temizlenir?

Blogolik Yazar tarafından 26 Aralık 2016 tarihinde yazılmıştır.

Facebook Önbelleği Nasıl Temizlenir?

Bilindiği gibi internet içerikli uygulamalar kullanıldıkça bu uygulamalara bağlı olan veriler ön bellek içerisinde birikmektedir. Bu ön bellek birikimleri nedeni ile de cihazlar zamanla ağırlaşmakta ve performanslarında gözle görülür bir düşüş yaşanmaktadır. Bu nedenle kullanıcılar bu ön bellekte biriken verilerin temizlenmesini istemektedir. Bu durum cihazların performanslarının daha iyi olmasını sağlamaktadır. Bu konuda çoğu geliştirici ön belleklerin temizlenmesi için bir takım uygulamalar geliştirmişlerdir. Ön belleği temizle seçenekleri ile ön bellekler tamamen temizlenerek cihazlar ilk günkü hallerine gelmektedir. Facebook da bu seçeneklere yer veren uygulamalardan birisidir.

Facebook Önbelleği Nasıl Temizlenir?

Kullanıcılar, Facebook önbelleklerini temizlemeleri için ilk yapmaları gereken iş Facebook uygulamasına girmelidirler. Facebook uygulamalarına girdikten sonra ayarlar bölümünden diğerleri bölümüne tıklanır. Diğerleri butonuna tıkladıktan sonra açılan pencereden ayarlar sekmesine tıklanmalıdır. Buraya tıklandıktan sonra açılan pencereden Pop-up ekranında yer alan hesap ayarları seçeneğine tıklanmalıdır. Hesap ayarları seçeneğine tıklandıktan sonra açılan sayfada tarayıcı seçeneği belirecektir. Bu sayfadan tarayıcı seçeneğine tıklanır. Tarayıcı seçeneğine tıklandıktan sonra verileri temizle bölümü açılarak bu bölümde yer alan verileri temizle bölümüne tıklanarak Facebook’un önbellek temizliği sonuçlanmış olacaktır.

Facebook birçok uygulamayı içerisinde barındıran ve kullanıcılarına bu özelliği ile birçok işlem alternatifi sunan bir sosyal paylaşım sitesidir. Facebook gerek bilgisayarlarda gerekse akıllı telefonlarda birçok uygulamaya yer verdiği için ister istemez bu uygulamalar ile ilgili veriler bilgisayar ve cihazların ön belleklerinde birikmektedir. Bu nedenle ön bellek temizliği yapılmadığı sürece bilgisayar, akıllı telefonlar ya da tabletlerde yavaşlama ve performanslarında düşüklük görülmektedir. Kullanıcıların belirli aralıklar ile önbellek temizleme işlemi yapmaları cihazlarının yüksek performansta çalışmalarını sağlayacaktır. Bu işlem belirli aralıklar ile yapılmalıdır.

4 sene önce yazılmıştır.
"Facebook Önbelleği Nasıl Temizlenir?" bu yazı 26 Aralık 2016 tarihinde saat 17:19 sularında "Teknoloji" kategorisinde yayınlanmış olup "Blogolik Yazar" tarafından yazıldığı sanılmaktadır..Ve sayaçların yaptığı açıklamaya göre 125 kere okunduğu söylenmektedir..Ayrıca Henüz yorum yazılmamış bir konudur
  • FriendFeed'de Paylaş
  • Facebook'ta Paylaş
  • Twitter'da Paylaş
  • Bu Yazı Hakkında Birşeyler Demek İstermisiniz?

    Her Hakkım Saklıdır®™ Ben Bile Bulamadım :)