Facebook Messenger’da Şifreli Mesajlaşma Özelliği Nasıl Kullanılır?

Blogolik Yazar tarafından 28 Aralık 2016 tarihinde yazılmıştır.

Facebook Messenger’da Şifreli Mesajlaşma Özelliği Nasıl Kullanılır?

Whatsapp’tan sonra Facebook Messenger’da baştan sona şifreleme özelliği konusunda birkaç aydır çalışarak kullanıcılarının hizmetine sunmuştur. Facebook Messenger uygulaması üzerinde kişilerin birbirleri ile yaptıkları görüşmeler hiçbir surette üçüncü şahısların erişimini kabul etmemektedir. Facebook yetkililerin yapmış oldukları açıklamalarda kullanıcıların birbirleriyle yapmış oldukları görüşmelerin Facebook çalışanlarında ve hatta istihbarat birimlerince dahi takip edilmesini engellemektedir.

Facebook Messenger Baştan Sona Şifreleme Özelliği Nasıl Kullanılır?

Kullanıcılar eğer ki yeni ve şifreli bir görüşme başlatmak istiyorlarsa bunu yapmak için üç adımı takip etmeleri gerekmektedir. İlk olarak Facebook Messenger sayfasının sağ kısmında yer alan yeni konuşma başlat butonuna tıklamaları gerekmektedir. Daha sonraki aşamada ise gizli konuşma seçeneğinin aktif hale getirilmesi gerekmektedir. Son aşama olarak kullanıcıların yeni konuşma başlat seçeneklerine tıklamaları gerekmektedir. Bu adımlar takip edildikten sonra başlatılan sohbet penceresi şifreli mesajlaşma konusunda hazır hale gelecektir.

Facebook Messenger’da Var Olan Konuşmayı Şifreleme İşlemi Nasıl Yapılmaktadır?

Baştan sona şifreleme özelliği daha önceki konuşmalar içinde geçerli olmaktadır. Kullanıcılar bunun için ilk önce şifrelemek istedikleri konuşmaya girerek sağ üst köşede yer alan detaylar kısmına tıklamaları gerekmektedir. Daha sonra açılan menüden gizli konuşma sekmesine tıklamaları yeterli olacaktır. Bu adımların izlenmesinden sonra yapılan tüm konuşmaların şifrelenmeleri sağlanacaktır. Facebook Messenger şifreleme özelliği birçok resmi kurumların şifreleme sistemlerini yapan Signal adı verilen şifreleme sistemleri ile yapılmaktadır. Bundan dolayı yüksek güvenlikli bir şifreleme özelliğine sahiptir. Kullanıcıların haricinde bir başka kişi ya da kurumsal anlamda hiçbir kurum bu şifreleme özelliğini geçerek konuşmaların içeriklerine ulaşamamaktadırlar. Bunlara olan ulaşımı sağlamak için ancak kişilerin izin vermesi gerekmektedir. Facebook Messenger’ın baştan sona şifreleme özelliğini getirmesi ile birlikte kullanıcılar güvenlik açısından rahat bir nefes aldılar.

4 sene önce yazılmıştır.
"Facebook Messenger’da Şifreli Mesajlaşma Özelliği Nasıl Kullanılır?" bu yazı 28 Aralık 2016 tarihinde saat 05:15 sularında "Teknoloji" kategorisinde yayınlanmış olup "Blogolik Yazar" tarafından yazıldığı sanılmaktadır..Ve sayaçların yaptığı açıklamaya göre 70 kere okunduğu söylenmektedir..Ayrıca Henüz yorum yazılmamış bir konudur
  • FriendFeed'de Paylaş
  • Facebook'ta Paylaş
  • Twitter'da Paylaş
  • Bu Yazı Hakkında Birşeyler Demek İstermisiniz?

    Her Hakkım Saklıdır®™ Ben Bile Bulamadım :)