Facebook, Instagram’ın Sevilen Özelliklerinden Birini Kazanıyor

Blogolik Yazar tarafından 24 Kasım 2019 tarihinde yazılmıştır.

Dünyaca ünlü sosyal medya uygulamalarından Facebook, Instagram’ın sahip olduğu sevilen özelliklerden birini bünyesine katıyor.

Facebook genç kitlesini hızla kaybetmeye devam etse de, dünyanın en çok kullanıcısı olan sosyal medya platformu olma unvanını kaybetmiyor. Şirket, her ne kadar kullanıcı sayısı konusunda rekabet edilmeyecek kadar iyi olsa da kullanıcı kitlesinden pek memnun değil. Bu yüzden yeni yollar geliştirmeye devam ediyor.

Önümüzde Facebook güncellemeleri ile Instagram’ın popüler özelliklerinden biri olan ‘yakın arkadaşlar’ özelliği Facebook için geliyor. Hikayeleri sadece listeye eklediğimiz kişilerle paylaşmamızı sağlayan bu özellik, Facebook’ta o kadar popülerleşebilecek mi hep beraber göreceğiz.

Facebook aslında kullanıcıları gruplama, kişilere özel arkadaş listeleri oluşturma gibi farklı farklı birçok özelliği denedi. Fakat bu özelliklerden beklediği geri dönüşü alamadı. Bu yüzden yeni özellikleriyle birlikte genç kitlesini geri kazanmak istiyor gibi duruyor.

Belli bir kesimde Cambridge Analytica olayıyla bu yeni özelliği bağdaştırarak, kullanıcıların daha çok verisini almayı planladığını düşünüyor. Özelliğin kısa süre içerisinde kullanıcılara sunulması bekleniyor, sunulmasıyla birlikte Instagram ile benzerlikleri ve farklılıklarını da hep beraber görmüş olacağız.

Bakalım Facebook bu ve benzeri özelliklerle birlikte daha da popüler bir hale gelip eski genç kitlesini kazanabilecek mi?

1 sene önce yazılmıştır.
EtiCanlar:
"Facebook, Instagram’ın Sevilen Özelliklerinden Birini Kazanıyor" bu yazı 24 Kasım 2019 tarihinde saat 11:07 sularında "Teknoloji" kategorisinde yayınlanmış olup "Blogolik Yazar" tarafından yazıldığı sanılmaktadır..Ve sayaçların yaptığı açıklamaya göre 23 kere okunduğu söylenmektedir..Ayrıca Henüz yorum yazılmamış bir konudur
  • FriendFeed'de Paylaş
  • Facebook'ta Paylaş
  • Twitter'da Paylaş
  • Bu Yazı Hakkında Birşeyler Demek İstermisiniz?

    Her Hakkım Saklıdır®™ Ben Bile Bulamadım :)