Facebook Fotoğraf Düzenleme Nasıl Yapılır?

Blogolik Yazar tarafından 8 Haziran 2016 tarihinde yazılmıştır.

Facebook Fotoğraf Düzenleme Nasıl Yapılır?

İlk olarak facebook hesabımıza giriş yapıyoruz, daha sonra gönderi paylaşılan bölümden fotoğraf ekle butonuna tıklıyoruz. Yükleyeceğimiz fotoğrafı seçiyoruz ve fotoğrafın yüklenmesini bekliyoruz.Fotoğrafımız yüklendikten sonra fotoğrafın alt sağ bölümünde sönük şekilde “Fotoğrafı Düzenle” butonuna tıklıyoruz.Karşımıza gelen ekranda dört adet menü bulunmakta.

Bunlar filtreler, kırp , metin ve çıkartmalardan oluşmaktadır.Filtreler bölümünde orijinal, retro, ilkbahar, yaz, düşme, kış, kar yağışı adında yedi adet efekt seçeneği bulunmaktadır.Herhangi filtre seçeneğini seçtikten sonra fotoğrafımızı boyutlandırıyoruz ardından kırp bölümüne geçiş yapıyoruz.Fotoğrafı istediğiniz biçimde kırpabilir veya döndürüp şekillendirebilirsiniz.Kırpma işleminin ardından metin bölümüne geçiş yapıyoruz.Fotoğrafımızın üzerine istediğimiz bir metin yazısını yazarak konumlandırabiliriz. Metin yazımıza renk vermek için “Metin Ekle”yazısının altında bulunan gökkuşağı şeklindeki renk karışımına tıklayarak metnimize istediğimiz rengi verebiliriz. Metin yazımızın boyutunu ve yönünü değiştirmek için ise metin kutusunun sağ üst köşesinden fare yardımı ile tutarak gerçekleştirebiliriz.Yazı fontumuzu renk seçtiğimiz bölümün hemen altında bulunan dikdörtgen şeklindeki kutucuğa tıklayarak değişim yapabiliriz.Çıkartmalar bölümünden fotoğrafımızın üzerinde hangi çıkartmayı yapmak istiyorsak seçebilir döndürüp boyutlandırabiliriz.Yapmış olduğumuz işlerin ardından fotoğrafımızı kaydetmek için sağ alt bölümde bulunan “Kaydet” butonuna tıklıyoruz ve fotoğrafımızın düzenlenmiş halinin yüklenmesi için bekliyoruz.

Düzenleme işleminin ardından fotoğrafımız yüklendiği taktirde mavi renkli paylaş butonuna tıklayarak düzenlemiş olduğumuz fotoğrafı arkadaşlarımızla paylaşabiliriz. Fotoğrafımıza yaptığımız düzenlemeyi iptal etmek istediğimizde ise “Kaydet” butonunun yanında bulunan “İptal” butonuna tıklayarak yaptığımız düzenlemeyi iptal edebiliriz.Böylelikle Facebook Fotoğraf Düzenleme Nasıl Yapılır detaylı bir şekilde öğrenmiş bulunmaktayız.

4 sene önce yazılmıştır.
"Facebook Fotoğraf Düzenleme Nasıl Yapılır?" bu yazı 8 Haziran 2016 tarihinde saat 23:27 sularında "Faydalı Bilgiler" kategorisinde yayınlanmış olup "Blogolik Yazar" tarafından yazıldığı sanılmaktadır..Ve sayaçların yaptığı açıklamaya göre 112 kere okunduğu söylenmektedir..Ayrıca Henüz yorum yazılmamış bir konudur
  • FriendFeed'de Paylaş
  • Facebook'ta Paylaş
  • Twitter'da Paylaş
  • Bu Yazı Hakkında Birşeyler Demek İstermisiniz?

    Her Hakkım Saklıdır®™ Ben Bile Bulamadım :)