Facebook Arkadaş Listesini Gizleme Yöntemleri

Blogolik Yazar tarafından 4 Haziran 2017 tarihinde yazılmıştır.

Facebook Arkadaş Listesini Gizleme Yöntemleri

Günümüzde akıllı telefonlar vücudumuzun bir uzvu gibi. Ayrılmaz bir parçamız, adeta onlarla tamamlanıyormuş gibiyiz. Akıllı telefonların en bilinen özelliği; elbet ki internet ve sosyal medya kullanımı. Sosyal medyanın da kralı Facebook.

Herkese ulaşabileceğimiz, herkesin bizim hakkımızda rahatlıkla bilgi edinip, haber alma kaynağı olarak kullanabileceği facebook, hepimizin birer halka açık günlüğü konumunda. O kadar ki bazı şirketler işe alımlarında bile sizin profil sayfanızı baz alabiliyor. Hayatımızın tam olarak ortasında yer alıyor.

Boş kaldığımız her vakti harcadığımız, bazen vakit yaratarak zaman geçirdiğimiz yer halinde. Kitlelere en kolay ulaşabileceğimiz sanal topluluk.

Kendi kimliklerimizle (çoğunlukla ) bulunduğumuz bu alanda ilkokuldan hatta anaokulundan başlayarak zaman geçirdiğimiz aynı ortamda bulunduğumuz tüm arkadaş, eş, dost, tanışlarımızı bir araya topladığımız bir mecra.

Sayfamız, facebook profil sayfamız tamamen bizim kontrolümüzde olduğu için gizlilik akışı da bizim elimizde. Bir takım bilgileri sadece kendimiz görebilecek şekilde ayarlayabilme özgürlüğü bize sunulmuş durumda. Buna arkadaş listemizi sadece bizim görebilmemiz de dahil.

Arkadaşlarımın isim soy isim ve profil fotoğraflarının görünmesini istemiyorum diyenlerden iseniz facebook arkadaş listenizi nasıl gizlersiniz size kolayca tarifini yapabilirim.

Her şeyden önce kendi kullanıcı adınızı ve şifrenizi girerek oturum açmalısınız . İsminizin yazdığı yere tıklayarak kendi profil sayfanıza geldiğinizde; bize devamlı ‘Bugün nasıl hissediyorsun?’ diye soran durum çubuğunun üstündeki Arkadaşlar butonuna tıklamalısınız. İşlemi yaptığınızda arkadaş listenizi karşınızda görüyor olacaksınız. ‘Herkese açık ‘ yazısını tıkladığınızda size seçenekler sunacaktır. Sizde kayıtlı olan grup sayısına göre değişiklik gösterebilir bu liste fakat genel olarak üç seçenek verecektir;

1-Herkese açık

2-Arkadaşlar

3-Sadece Ben.

Arkadaş listenizi kimsenin görmesini istemiyor iseniz; ‘Sadece ben’ seçeneğini seçmeniz yeterli olacaktır. Bu işlemden sonra arkadaş listeniz artık size özel, sadece sizin göreceğiniz şekilde ayarlanmış olacaktır .

Facebook bu işlemi mobil site üzerinden yapmanıza olanak sağlamıyor. Yani telefonunuzda yüklü olan uygulamadan değil, herhangi bir tarayıcıdan girerek (chrome,safari vb) işlemi gerçekleştirebilirsiniz. Ya da bir bilgisayardan giriş yaparak rahatlıkla eylemi sonuçlandırabilirsiniz. Böylelikle facebooktaki dolandırıcılık için de bir önlem almış olursunuz.

3 sene önce yazılmıştır.
"Facebook Arkadaş Listesini Gizleme Yöntemleri" bu yazı 4 Haziran 2017 tarihinde saat 12:28 sularında "Faydalı Bilgiler" kategorisinde yayınlanmış olup "Blogolik Yazar" tarafından yazıldığı sanılmaktadır..Ve sayaçların yaptığı açıklamaya göre 57 kere okunduğu söylenmektedir..Ayrıca Henüz yorum yazılmamış bir konudur
  • FriendFeed'de Paylaş
  • Facebook'ta Paylaş
  • Twitter'da Paylaş
  • Bu Yazı Hakkında Birşeyler Demek İstermisiniz?

    Her Hakkım Saklıdır®™ Ben Bile Bulamadım :)