Evrenin En Büyük Su Kütlesinin Keşfi

Blogolik Yazar tarafından 24 Mayıs 2016 tarihinde yazılmıştır.

Evrenin En Büyük Su Kütlesinin Keşfi

İnsanoğlu sahip olduğu merak duygusu sayesinde, tarihin bütün devirlerinde sürekli araştırma ve inceleme dürtüsü içinde bulunmuş, günün koşullarının getirdiği teknolojik imkânlar çerçevesinde hareket ederek sürekli kendini ve medeniyetini yenileyebilmiştir. İnsanoğlunu sürekli bir şeylerle meşgul olmaya iten merak duygusu özellikle gök bilimi konusunda kendini göstermiş, insanlık tarihiyle başlayan gök bilim merakı teleskopunda bulunması ile iyiden iyiye gelişerek insanlık tarihinde çığır açmıştır.

Gök bilime olan bu merak her geçen gün artmış, boş sandığımız koskoca gökyüzünün aslında hiç de öyle olmadığı ve belki de bu kocaman evreni başka canlılarla da paylaşabileceğimiz gerçeğini ortaya koymuştur.

Evreni diğer canlı yâda canlılarla paylaşabileceğimiz ihtimali bile yüzyıllardır insanoğlunu heyecanlandırmakta, bu durum insanoğlunu çeşitli arayışlara itmektedir. Evrenin herhangi bir yerinde başka bir canlının varlığından söz edilebilmesi için kuşkusuz önce suyun varlığından söz edilmelidir. Bu nedenledir ki evrende başka bir yaşamın varlığının tespiti önce suyun varlığına bağlı olmaktadır.

 

3 sene önce yazılmıştır.
"Evrenin En Büyük Su Kütlesinin Keşfi" bu yazı 24 Mayıs 2016 tarihinde saat 23:57 sularında "Faydalı Bilgiler" kategorisinde yayınlanmış olup "Blogolik Yazar" tarafından yazıldığı sanılmaktadır..Ve sayaçların yaptığı açıklamaya göre 56 kere okunduğu söylenmektedir..Ayrıca Henüz yorum yazılmamış bir konudur
  • FriendFeed'de Paylaş
  • Facebook'ta Paylaş
  • Twitter'da Paylaş
  • Bu Yazı Hakkında Birşeyler Demek İstermisiniz?

    Her Hakkım Saklıdır®™ Ben Bile Bulamadım :)