Evde Doğal Peynir Yapımı

Blogolik Yazar tarafından 12 Şubat 2018 tarihinde yazılmıştır.

Günümüz insanının en büyük sorunlarından biriside tükettiği hazır gıdaların içiriğini tam olarak bilmemesi ve hazırlanma ortamı hakkında yeterince bilgiye sahip olamamasıdır.Hazır gıdaların tadını ve görünümünü değiştirmek yada uzun süre dayanmasını sağlayan katkı maddelerinin  insan sağlığı üzerindeki olumsuz etkilerinden sıklıkla bahsedilmektedir. İnsanların doğal gıda arayışlarıda artmaktadır.

Ev yapımı peynirinizi keyifle ve güvenle tüketmek ister misiniz?

Hiç zor değil;

Beş kg. çiğ sütünüzü alın ve öncelikle süzgeçten geçirin. Sütünüzü kaynamaya başladıktan sonra 5 dakika daha kaynatmaya devam edin. süre dolduktan sonra ocağın altını kapatın, vakit geçirmeden bir buçuk tatlı kaşığı limon tuzunu tencereye atıp karıştırmaya başlayın.sütün kesilip peynir yapacağınız kısmın ayrıştığını göreceksiniz. Süzgeçten geçirip suyundan ayırın.Peynirinizi küçük bir bez torbaya olabildiğince sıkıştırarak koyun. İçinde kalan suyun olabildiğince giderilmesi için bez torbanın üzerine bir ağırlık yerleştirip 2-3 saat bekletin. sonrasında torbadan çıkarttığınız kalıp haline gelmiş el yapımı peynirinizi uygun büyüklükte dilimlere ayırıp salamura yapabilir yada taze olarak güvenle tüketebilirsiniz.

3 sene önce yazılmıştır.
"Evde Doğal Peynir Yapımı" bu yazı 12 Şubat 2018 tarihinde saat 04:40 sularında "Faydalı Bilgiler" kategorisinde yayınlanmış olup "Blogolik Yazar" tarafından yazıldığı sanılmaktadır..Ve sayaçların yaptığı açıklamaya göre 54 kere okunduğu söylenmektedir..Ayrıca Henüz yorum yazılmamış bir konudur
  • FriendFeed'de Paylaş
  • Facebook'ta Paylaş
  • Twitter'da Paylaş
  • Bu Yazı Hakkında Birşeyler Demek İstermisiniz?

    Her Hakkım Saklıdır®™ Ben Bile Bulamadım :)