Ev Ve Ofis Güvenlik Sistemleri

Blogolik Yazar tarafından 27 Nisan 2017 tarihinde yazılmıştır.

Güvenlik Şakaya Gelmez!

Kamu veya özel sektör tarafından kişi ve kurumların güvenliğinin sağlanması faaliyetlerini gerçekleştirmekte kullanılan yapıları Güvenlik sistemleri olarak adlandırıyoruz. Geçit tipi metal detektörü kullanımından evlerde montajı yapılan alarm sistemlerine kadar geniş bir alan bu kavramın içinde yer almaktadır.

Bir tehdidin altında olmama, korku ve endişeden uzak bulunma ve tehlikeli bir durumun dışında olma hali güvenlikli olma durumunu tanımlamaktadır. Bu güvenlikli olma durumunu sağlamak doğal olarak ilk başta kamu kurum ve kuruluşlarının görevidir. Bu durum kişisel güvenlik veya işyeri güvenliğinin yükseltilmesi için tedbirler alma konusunda kişi veya kuruluşları sorumlulukları olmadığı anlamına gelmez.

Metal Algılama

Havaalanı, alışveriş merkezleri, hapishaneler ve birçok kamu kurumunda yaygın olarak kullanılan bina girişinde metal malzemelerin tespit edilip içeriye alınmasının önlenmesi üzerine kurulu bir güvenlik sistemidir. Geçit tipi metal detektörü, el tipi metal detektörü ve X-Ray cihazları bu sistemin ana parçalarıdır. Yan üniteler olarak ise turnikeler ve bariyerler ifade edilebilir.

Ortam Görüntüleme

Kapalı devre televizyon sistemi olarak ta adlandırılan Güvenlik Kameraları temelli bir güvenlik sistemi uygulamasıdır. Emniyet kuvvetleri tarafından bütün bir şehrin kameralar ile izlenmesinden, küçük bir bakkal dükkânının geceleri etrafının görüntülenmesine kadar uygulamaları bulunmaktadır. Sistemin temelini oluşturan kameraların sabit, hareketli yani dome, gece görüşlü kamera gibi modelleri bulunmaktadır. Ayrıca bu sistemlerde elde edilen görüntünün kayıt altına alınıp saklanabilmesi için dijital kayıt cihazları bulunmaktadır. Bu cihazlara takılan harici belleklerle görüntüler kaydedilip saklanmaktadır.

Ev Alarm Sistemleri

Eve yerleştirilen çeşitli algılayıcılar vasıtasıyla yangın, yetkisiz hareket, gaz kaçağı gibi tespitler yapıldığında uyarı veren, evin sahibi ve emniyet birimleriyle temasa geçen güvenlik sistemi uygulamasıdır.

İşyerleri ve evlerin güvenli bir şekilde kullanılması için alınan ek tedbirler daha güvenilir ortamlarda yaşamın devam etmesini amaçlar. Amatör bir uğraş olmanın çok dışında tamamen profesyonelce yapılması gereken işlerdendir. Güvenlik gereklerini nitelik ve nicelik olarak sağlamaktan uzak olarak yapılacak çalışmalar faydadan çok zarar getirecektir. Güvenlik tehlikesinin mevcut durumundan daha az olarak algılanması ciddi bir güvenlik zafiyetidir. Güvenlikte iş mutlak suretle ehline bırakılmalıdır.

2 sene önce yazılmıştır.
"Ev Ve Ofis Güvenlik Sistemleri" bu yazı 27 Nisan 2017 tarihinde saat 00:21 sularında "Teknoloji" kategorisinde yayınlanmış olup "Blogolik Yazar" tarafından yazıldığı sanılmaktadır..Ve sayaçların yaptığı açıklamaya göre 36 kere okunduğu söylenmektedir..Ayrıca Henüz yorum yazılmamış bir konudur
  • FriendFeed'de Paylaş
  • Facebook'ta Paylaş
  • Twitter'da Paylaş
  • Bu Yazı Hakkında Birşeyler Demek İstermisiniz?

    Her Hakkım Saklıdır®™ Ben Bile Bulamadım :)