Eski Perdeler Nasıl Temizlenir?

Blogolik Yazar tarafından 16 Ocak 2018 tarihinde yazılmıştır.

Eski Perdeler Nasıl Temizlenir?

Perdeler evimizin kenar süsüdür ancak bu süsler kirlenir ve süs olmaktan çıkar. Makalemiz bu dertten yakınanlara temiz perde nasıl olur sorusunun cevabını veriyor.

Perdeyi Yıkamadan Önce

Perdeler yıkanmadan önce üstlerinde bulunabilecek olan kirlerin ve tozların nemli bir bez yardımıyla temizlenmesi gerekiyor.

Perdelerin Yıkandığı Sıcaklığa Dikkat

Perdeler narin kumaştan üretildiği için çok sıcak suda yıkanması yapısına zarar verir. 30 ile 40 derece aralığında ve 400 devirde yıkandığı taktirde olumlu sonuçlar veriyor. Ayrıca perdelerin ütüsü de yapıları göz önüne alınarak hassas ayarda olmalıdır.

Beyaz ve Yağsız Perde İçin 

Perdelerin daha beyaz olması için yıkama suyuna 2 kaşık şeker ilavesi yöntemi bir çok ev hanımı tarafından deneniyor ve olumlu sonuçlar alınıyor. Ayrıca perdelerde ki yağ lekelerini yok etmek için de çamaşır makinesinin deterjan gözüne 2 veya 3 kaşık toz bulaşık deterjanı konuluyor. Bu sayede kişiler perdelerde ki yağ lekelerinden kurtuluyor.

1 sene önce yazılmıştır.
"Eski Perdeler Nasıl Temizlenir?" bu yazı 16 Ocak 2018 tarihinde saat 00:23 sularında "Faydalı Bilgiler" kategorisinde yayınlanmış olup "Blogolik Yazar" tarafından yazıldığı sanılmaktadır..Ve sayaçların yaptığı açıklamaya göre 27 kere okunduğu söylenmektedir..Ayrıca Henüz yorum yazılmamış bir konudur
  • FriendFeed'de Paylaş
  • Facebook'ta Paylaş
  • Twitter'da Paylaş
  • Bu Yazı Hakkında Birşeyler Demek İstermisiniz?

    Her Hakkım Saklıdır®™ Ben Bile Bulamadım :)